Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Typy zapięczętowane w Javie, czyli po co sobie utrudniać?

typy-zapieczetowane-w-javie-czyli-po-co-sobie-utrudniac-listopad-2024
Wydarzenie:
Typy zapięczętowane w Javie, czyli po co sobie utrudniać?
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
19.11.2024 (wtorek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Ericsson
Adres:
Henryka Sienkiewicza 175
Prelegenci:
Opis:

Cześć!


Wraz z łódzkim oddziałem Ericsson mamy ogromną przyjemność zaproszenia na spotkanie z Jarkiem Ratajskim, który tym razem odsłoni nam rąbka tajemnicy po co nowy typ dziedziczenia w Javie.


Abstrakt

Od jakiegoś czasu w Javie pojawiła się nowa funkcjonalność: klasy zapięczętowane (sealed). Wielu programistów zastanawia się, jaki jest sens ich używania, skoro podobne efekty można było osiągnąć wcześniej, po prostu dodając słowo kluczowe `final` we właściwych miejscach.

W Javie istnieją teraz dwa podobne, lecz różniące się sposoby budowania hierarchii klas. W związku z tym pojawia się pytanie: który z nich warto wybrać i w jakich sytuacjach?

W tej prezentacji spróbuję odpowiedzieć na te pytania. Przyjrzymy się, jak `sealed` odnosi się do koncepcji algebraicznych typów danych, co to jest to ADT (i GADT). Będą też porównania z innymi językami i spekulacje jak ta funkcjonalność może zmienić przyszłość javy.


Jarek Ratajski

Od 30 lat programista.

Przez większość tego czasu programowałem w Javie, choć w ostatnich latach piszę więcej w Kotlinie, Scali i Haskellu. Pracuję dla firmy Digital Asset, udoskonalając narzędzia związane z językiem do "smart" kontraktów DAML. Często udzielam się na konferencjach, JUGach, meetupach mówiąc o tym co mnie (jako programistę) denerwuje i co chciałbym zmienić.


Erisson

Ericsson to jeden z największych na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych. Pracujemy nad rozwojem i utrzymaniem sieci od 2G do 6G. Tworzymy oprogramowanie, które pozwala na mobilną komunikację na wielu kontynentach. W pracy korzystamy z wielu języków, m.in.: C++, C, Erlang, Python, JAVA. Do tworzenia naszych produktów wykorzystujemy nowoczesne rozwiązania m.in.: Cloud Native, AI, ML.

Jednym z naszych projektów jest Global Network Platform – GNP to platforma, która otwiera drzwi do zaawansowanych możliwości 5G - takich jak jakość usług na żądanie, prędkość, minimalne opóźnienia i precyzyjna lokalizacja poprzez intuicyjne interfejsy API. Dzięki temu deweloperzy zyskują łatwy dostęp do zaawansowanych funkcji 5G, co umożliwia tworzenie innowacyjnych aplikacji i usług, generując jednocześnie nowe źródła przychodów.

Polski zespół GNP to 20 osób, które odpowiadają End to End development funkcjonalności platformy agregującej API operatorów. Pracujemy w JAVA 21, Springboocie, Kubernetesie.


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia