Strefa UX | Jak przestać pracować ze znajomymi?
Strefa UX | Jak przestać pracować ze znajomymi? Krótki wykład o budowaniu dojrzałych zespołów
Łącząc znajomość potrzeb użytkownika z wiedzą o technicznych możliwościach ich zaspokojenia, UX designer coraz częściej będzie naturalnym liderem dla projektów, w które został zaangażowany. Świetnie, co? Porozmawiajmy więc o budowaniu zespołów projektowych, póki nie jest jeszcze za późno.
To nie jest wykład o liderszip skils i wychodzeniu ze strefy komfortu. To raczej krótkie podsumowanie tego kiedy i w jaki sposób zacząć, a potem skutecznie przeprowadzić tworzenie własnego zespołu. Rzecz od byłego freelancera dla freelancerów, którzy widzą przed sobą ryzyko sukcesu w postaci zarządzania większym zespołem przez dłuższy czas.
W ramach wykładu m.in.:
- formalne ramy stałej współpracy z ludźmi - zwięzłe podsumowanie na rok 2018,
- prowadzenie rekrutacji w oparciu o ogłoszenia (nabór otwarty),
- porządne rozmowy rekrutacyjne i czemu powinny być objęte NDA,
- systemy do zarządzania zadaniami jako dobro konieczne,
- zespoły zdalne i jak im pomóc.
Weź udział w nadchodzącym wydarzeniu Strefy UX, żeby zyskać trochę inną perspektywę na pracę z ludźmi.
Czemu warto przyjść?
- Dzięki wykładowi dowiesz się kiedy i od czego zacząć tworzenie zespołu oraz co może się przydać, żeby je skutecznie... kontynuować.
- W kilku punktach przejdziesz przez cały proces tworzenia zespołu od potrzeby powołania go do życia, aż do momentu, gdy zespół żyje i realizuje swój cel.
- Na podstawie wykładu zamożesz stworzyć prostą checklist'ę rzeczy, które chcesz przygotować przed i osiągnąć w trakcie tworzenia zespołu.
Dla kogo?
Dla UX designerów oraz wszystkich tych, którzy widzą przed sobą ryzyko sukcesu w postaci zarządzania większym zespołem przez dłuższy czas.
Prowadzący
Michał Osowski - kierownik zespołu ds. marketingu i komunikacji, osobiście odpowiedzialny za tworzenie i reorganizację zespołów projektowych. Wcześniej reklamiarz-freelancer rodem z poznańskiego rynku start-up'ów. W samym roku 2017 przeanalizował ponad 290 CV i portfolio w ramach 6 odrębnych procesów rekrutacji, osobiście prowadząc około 30 godzin rozmów rekrutacyjnych. W swojej 7-letniej karierze miał m.in. umiarkowaną przyjemność skutecznej realizacji celów rocznych przy ponad 50% rotacji w zespole. Prywatnie zwolennik medytacji jako czegoś, czym powinien się w końcu zająć.
Kiedy: 27 marca 2018 r. (wtorek) od 18:00 do 19:30
Gdzie: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, budynek III, sala A (kinowa)
Wstęp wolny, obowiązkowa rejestracja.