Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Spotkanie PJUG - o tym po co nam RSocket oraz o piramidzie refaktoryzacji

Wydarzenie:
Spotkanie PJUG - o tym po co nam RSocket oraz o piramidzie refaktoryzacji
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
18.02.2020 (wtorek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Browar Lubicz
Adres:
Lubicz 17
Opis:

Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie w 2020 roku, które odbędzie się w nowym miejscu - Browarze Lubicz (sala Dojrzewalnia na poziomie +1).


Tym razem naszymi prelegentami będą Piotr Kubowicz (https://pl.linkedin.com/in/pkubowicz) oraz Włodek Krakowski (https://pl.linkedin.com/in/wlodek-krakowski).


Pierwsza prezentacja będzie dotyczyć RSocket'a i dowiemy się podczas niej w jaki sposób możemy wycisnąć więcej szybkości z kodu wprowadzając Server-Sent Events, a także o przypadkach użycia, gdzie RSocket faktycznie wprowadza nową jakość. Druga prezentacja będzie dotyczyć piramidy refaktorycacji, która jak mówi jest bliźniakiem dla piramidy testów.


Szczegółowe opisy prezentacji poniżej. Obie prezentacje odbędą się w języku polskim.


Podczas spotkania przewidzieliśmy czas na networking, a na zakończenie spotkania rozlosujemy nagrody: licencje na oprogramowania, wejściówki na konferencję oraz książkę.


Nexocode (https://www.nexocode.com/) to przede wszystkim turkusowy zespół programistów i projektantów tworzących zaawansowane systemy informatyczne.

Każdy w Nexocode wnosi do swojej roli prawdziwą kreatywność codziennie decydując o kształcie projektowanych aplikacji, wykorzystywanych technologiach, a nawet kierunku działania i rozwoju firmy. Dzięki takiemu podejściu firma z sukcesami dostarcza dedykowane rozwiązania dla zewnętrznych klientów oraz tworzy własne produkty.


Piotr Kubowicz - posiada ponad 10 lat doświadczenia w pracy z Javą. Tworzy programy w wielu językach i działa w społeczności open source. Obserwacja wzlotów i upadków projektów, w których brał udział, nauczyła go, że sukcesu nie przynoszą cudowne technologie, ale zgrani ze sobą ludzie. Zbiera narzędzia i nawyki pozwalające programiście skupić się na istotnych rzeczach oraz bezpiecznie zapomnieć o innych. Walczy z magicznym kodem i szlifuje umiejętność pisania nudnych klas i metod.


Temat: Po co nam RSocket?

RSocket to reaktywny protokół sieciowy wspierany m.in. przez the Linux Foundation i twórców Springa. W Internecie możecie znaleźć dużo hype’u i aplikacji typu hello world, ta prezentacja ma na celu skupienie się bardziej na tym, jak RSocket może wpłynąć na działanie naszych aplikacji. Porozmawiamy, w jaki sposób możemy wycisnąć więcej szybkości z kodu pozostając przy “tradycyjnym” HTTP, ale wprowadzając Server-Sent Events, a także o przypadkach użycia, gdzie RSocket faktycznie wprowadza nową jakość.


Włodek Krakowski - jest niezależnym trenerem technicznym (www.refactoring.pl ) współpracującym z Bottega IT Minds. Czasem także programistą – szczególnie podczas swoich szkoleń z z refaktoryzacji oraz podczas ich przygotowywania. Głównie interesują go zagadnienia związane z tym jak dostarczać oprogramowanie wysokiej jakości.


Temat: Piramida Refaktoryzacji

O piramidzie testów już wszyscy słyszeliśmy… a piramida refaktoryzacji to jej bliźniak. Za pomocą piramidy testów ustanawiamy poprzez pokrycie testami zakres funkcjonalności / kodu którego strukturę będziemy zmieniać (moduły, pakiety, klasy). Następnie mając taki zakres korzystamy z jego lustrzanego odbicia na piramidzie refaktoryzacji, mając wiedzę jak wiele zmian refaktoryzacyjnych możemy wprowadzić startując od jej podstawy i wspinając się na jej najwyższy poziom który jest pokryty testami.


W ten sposób doświadczymy, że refaktoryzacja na wyższych poziomach abstrakcji (np. wprowadzanie wzorców projektowych) może mieć miejsce dopiero kiedy zadbamy o poziomy znajdujące się niżej (mniejsze metody, klasy i wyprowadzone interfejsy).


Koncept ten przedstawię na przykładach refaktoryzacji kodu znajdującego się w jednej klasie do wzorca Interpreter, Chain of Responsibility, Template.




Profile pracodawców

Podobne wydarzenia