Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SocjoPercepcja vol. 45 Granice AI

socjopercepcja-vol-45-granice-ai
Wydarzenie:
SocjoPercepcja vol. 45 Granice AI
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
15.01.2025 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Recepcja
Adres:
Ruska 46C
Opis:

Oddział Wrocławski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oraz Instytut Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z Wrocławskim Instytutem Kultury zapraszają na kolejne spotkanie w ramach cyklu SocjoPercepcja.


Spotkanie odbędzie się 15 stycznia 2025 (środa) o godzinie 18:00 w Klubokawiarni Recepcja, ul. Ruska 46 we Wrocławiu.


Sztuczna inteligencja (AI) to technologia, która coraz bardziej wpływa na nasze codzienne życie, zmieniając sposób, w jaki pracujemy, komunikujemy się i dbamy o bezpieczeństwo. AI stała się nieodłącznym elementem współczesnych społeczeństw – od aplikacji wspierających edukację i systemy opieki zdrowotnej, po narzędzia zwiększające bezpieczeństwo w świecie cyfrowym.


Jednocześnie rozwój AI stawia przed nami pytania, które wykraczają poza technologię: jak nowe systemy zmieniają nasze interakcje społeczne? Jak wpływają na rynek pracy, edukację i kształtowanie nowych norm etycznych? Jak budować społeczeństwo, które umiejętnie korzysta z potencjału AI, a jednocześnie świadomie stawia granice w zakresie prywatności i ochrony danych?


Na wydarzeniu porozmawiamy o tym, jak AI kształtuje nasze życie codzienne i jakie wyzwania stawia przed społeczeństwem, instytucjami i każdym z nas. Dowiemy się, w jaki sposób technologie oparte na AI pomagają w ochronie przed cyfrowymi zagrożeniami, ale także, jakie ryzyka niesie ich rozwój.

________________________________________

Prelegenci:

Przemysław Kazienko – Profesor w Katedrze Sztucznej Inteligencji Politechniki Wrocławskiej, specjalizuje się w interdyscyplinarnych badaniach łączących informatykę oraz inne dyscypliny, zwłaszcza nauki społeczne. Jego badania koncentrują się m.in. na odpowiedzialnej i budującej dobro człowieka sztucznej inteligencji. Obejmują one w szczególności: wielkie modele językowe, w tym spersonalizowane, systemy rekomendacyjne, etykę i zrównoważony rozwój w badaniach nad AI, rozpoznawanie emocji (informatyka afektywna), przetwarzanie sygnałów biomedycznych, a wcześniej analizę sieci społecznych.


Wiktoria Mieleszczenko-Kowszewicz – Adiunkt na Politechnice Warszawskiej oraz badaczka sztucznej inteligencji, specjalizująca się w łączeniu psychologii z informatyką. Jej badania koncentrują się na dużych modelach językowych (LLM) oraz ich zastosowaniach w analizie zachowań ludzkich i procesów poznawczych.


Wojciech Ciemski – Ekspert w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, praktyk i doradca z ponad dekadą doświadczenia w ochronie danych oraz budowie bezpiecznych systemów IT. Pełni funkcję wirtualnego CISO (vCISO) i jest laureatem prestiżowej nagrody „40 under 40 in Cybersecurity 2024”. Autor bestsellerowej książki Cyberbezpieczeństwo w pytaniach i odpowiedziach oraz twórca bloga Security Bez Tabu®, uznawanego za jeden z najważniejszych polskich serwisów poświęconych cyberbezpieczeństwu.

________________________________________


Prowadzenie:

Berenika Dyczek – Adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego, członek grupy badawczej WG10 Digital Sociology Międzynarodowego Stowarzyszenia Socjologicznego (ISA). Pokaż mniej


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia