Scrum z kartonu. Jak rozpoznać sztuczną zwinność?
Mainstreamowy Scrum, stosowany powierzchownie i bez zrozumienia, nie współgra ze zwinnością. Spora odległość zespołów od faktycznych użytkowników, realizacja predefiniowanych założeń oraz izolacja zespołu od świata zewnętrznego, to przykładowe sygnały ostrzegawcze.
W trakcie prezentacji przedstawię kilka przykładów, które pomogą zidentyfikować pozorną zwinność, kryjącą się pod uspokajającym stwierdzeniem "robimy Scruma". Dodatkowo podpowiem, jak można sobie z takimi problemami radzić.
---------BIO-------------
Wierzę, że w każdej organizacji istnieje potencjał, pozwalający dostarczać więcej wartości w krótszym czasie. Wspieram firmy w procesie zmian i doradzam jak pracować zwinnie oraz tworzyć udane produkty.
Ze Scrumem spotkałem się po raz pierwszy w 2011 roku i zafascynowały mnie możliwości, jakie oferuje. Od tego czasu praktykuję zwinność pracując z organizacjami z różnych branż, tworzącymi zróżnicowane produkty, coraz częściej wychodząc ze zwinnością poza branżę IT.
Jestem autorem książki “Labirynty Scruma” oraz ponad 150 publikacji na temat zwinności. Współtworzę podcast “Porządny Agile”, portal “Agile247” oraz firmę konsultingową 202 Procent. Więcej informacji o tym, czym się zajmuję, znajdziesz na stronie jacekwieczorek.pl.
Na co dzień biegam i trenuję CrossFit, a wolnych chwilach uprawiam turystykę off-roadową oraz próbuję samodzielnie naprawiać swojego Jeepa Cherokee z 1997 roku.
----------------------
Podczas wydarzenia będą robione zdjęcia, które będą publikowane na profilach społecznościowych Zwinnej Łodzi.