Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

PTaQ XLIX

Wydarzenie:
PTaQ XLIX
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
08.02.2018 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
STX Next Poznań
Adres:
Morawskiego 12
Opis:

Jeszcze emocje nie opadły po ostatnim spotkaniu, a już chcielibyśmy Was zaprosić na kolejne!


Serdecznie zapraszamy na 49. spotkanie PTaQ. Tym razem spotkamy się w siedzibie STX-Next, gdzie będziemy mieć przyjemność posłuchać trzech prelekcji. Zapowiada się bardzo ciekawie! Szczegóły wydarzenia poniżej:


Kiedy? 8. lutego 2018, godz: 18:00


Gdzie? STX Next, Morawskiego 12/5, 60-239 Poznań


Wydarzenie oczywiście jest bezpłatne, jednak mamy ograniczoną liczbę miejsc - obowiązuje rejestracja.


Lista prelegentów i prelekcji:

  • Urszula Warchocka od 3,5 roku tester oprogramowania w firmie STX Next. Pracowałam przy projekcie platformy marketingowej dla jednego z największych banków na świecie. Miałam także okazję szkolić swoje umiejętności, przy budowie oprogramowania służącego do alokowania sprzedaży biletów dla różnych wydarzeń, których odbiorcami były firmy związane ze sprzedażą biletów. Aktualnie tester oprogramowania w projekcie tworzącym miejsce do sprzedaży biletów teatralnych i nie tylko, w serwisie jednego z największych przewoźników lotniczych w Europie.


A jeśli zabraknie, Ci w głowie pomysłu? - techniki testowania kreatywnego

Pamiętasz ile razy, wydawało Ci się, że czegoś nie da się przetestować a masz przepuścić coś dalej, nie mogąc mieć chociaż niewielkiego udziału w testach. Wcale nie musi tak być. Mówią - wystarczy wczuć się w użytkownika danego systemu. No tak, to wydaje się być proste. A co jeśli nie mamy zdefiniowanego konkretnego odbiorcy naszego oprogramowania, a dokumentacja jest uboga. Wtedy przychodzi z pomocą kreatywne myślenie. Chcę pokazać Wam że i nie mając żadnych albo bardzo mało danych możemy testować kreatywnie. Opowiem o kilku technikach a także zademonstruję moim zdaniem najbardziej efektywną z mojego doświadczenia na konkretnym przykładzie.


  • Filip Słomski: Skończyłem studia informatyczne, po których rozpocząłem pracę w IT. Mam ponad 4-letnie doświadczenie w branży testerskiej, z czego ponad 3 lata w automatyzacji testów (głównie selenium-gherkin). Byłem prelegentem m.in. na Testwarez, Phpers, PTAQ.

Chciałbym poruszyć temat kilku ciekawych zagadnień związanych z bibliotekami selenium-gherkin.


Selenium-Gherkin - more advanced topics

W skład agendy wchodzi:

screenplay pattern (inne podejście do budowy architektury frameworka testowego i porównanie go do Page Object Pattern)

obiektowe podejście do elementów strony internetowej (seleniumowe RemoteWebElements - ich rozszerzanie i dostarczenie czystego interfejsu do page objects)

logowanie w testach selenium (jak szybko i skutecznie debugować niestabilne testy - szybkie i proste dodanie loggera do testów selenium)


  • Joanna Szuba - testuje od niemal dwóch lat. Nieustannie szuka okazji do eksplorowania nowych technik i narzędzi. Uwielbia dzielić się wiedzą i dyskutować. Ma czarny pas w zapasach słownych z devami i nieśmieszny żart na każdą okazję w zanadrzu.


Hack Me If You Can - wprowadzenie do testów bezpieczeństwa.

Dlaczego skrót ctrl+U jest Waszym wielkim sprzymierzeńcem?

Jakie cenne informacje można uzyskać z komunikatu o błędzie 404?

Dlaczego przekazywanie parametrów requesta w URL to nie zawsze dobry pomysł?

Uczestnicząc w prelekcji dowiecie się, dlaczego warto testować bezpieczeństwo i jak się do tego zabrać, dysponując (niemal) wyłącznie sprytem, przeglądarką, linią poleceń i edytorem tekstu.


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia