PJUG - doskonała jakość kodu oraz testy wydajnościowe
Tym razem prelegentami będą Michał Kordas oraz Sebastian Korczyk.
Michał opowie nam o narzędziach, które pomagają utrzymywać doskonałą jakości kodu, a następnie Sebastian o tym na co zwrócić uwagę przy pisaniu testów wydajnościowych.
Podczas spotkania przewidzieliśmy czas na networking, a na zakończenie spotkania rozlosujemy licencje na oprogramowanie firmy JetBrains.
Poniżej kilka zdań o naszym sponsorze, a także o prezentacjach.
Infolet (https://infolet.pl/) - od 2005 roku świadczymy usługi outsourcingu IT w branżach bankowość i finanse, telekomunikacja, turystyka, nowe media.
Nasi Klienci doceniają naszą wiedzę i doświadczenie w branży, czego najlepszym dowodem jest długotrwała i owocna współpraca z wieloma z nich.
Do naszych projektów poszukujemy specjalistów Java, C embedded, C++, PHP, specjalistów od mobile, testerów oprogramowania, administratorów sieci i systemów i wielu innych.
- Michał Kordas - "Baking in superb code quality into the Java World"
Undoubtedly, there is one to one correlation between code quality and maintainability of a product. There are many examples of poorly written code causing disasters or bringing down entire companies. Therefore, we all know that we should “always code as if the guy who ends up maintaining your code will be a violent psychopath who knows where we live.” However, writing clean code is really hard and prone to human mistakes… There are two possibilities. Best, would be to have no code at all: “the code easiest to maintain is the code that was never written.” For the rest of the cases there are new tools on the market that can teach and guide us to always improve and make feedback about quality blazingly fast. On my talk you’ll learn about such tools for Java, Groovy, GitHub, Gradle and IntelliJ IDEA environments.
Michał: I’m a quality maniac with passion for Java, Groovy, JVM and fancy tools that automatically enforce quality and help test code in smart, fluent, and expressive ways. I love bringing feedback loops to the micro-level, and my main area of interest is agile testing. For last 5 years I have been working for UBS as a fully cross-functional member of a strongly agile team as a “quality guardian” with a particular focus on well-written code, solid requirements, and efficient processes. I believe that being a truly good QA is not only about having testing-related skills. It’s also about being software engineer with all the knowledge necessary to deliver production code of the highest possible quality. Besides day work I’m also a contributor to the open-source tools related to code style and I train people in Java and Agile.
- Sebastian Korczyk - "Testy wydajnościowe - to proste (*)"
Mój wykładowca od Wstępu do Matematyki mówił: jeśli ktoś rozumie czego nie wie i potrafi o to zapytać to już jest dobrze. Podobnie jest z testami wydajnościowymi. Wykonując je o wielu rzeczach nie wiemy lub dowiadujemy się o nich w bolesny sposób. Dlatego opowiem o tym na co warto zwrócić uwagę żeby później nie bolało lub bolało mniej. W końcu lepiej uczyć się na błędach innych bo możemy nie mieć dość czasu by je wszystkie samemu popełnić.
Prezentacja techniczna, przekrojowa.
Sebastian: Przeżyłem przejście od Atari 2600 i C64 do współczesnych PC i Clouda. Doświadczając po drodze całego spektrum technologii i wielopoziomowych problemów z tym związanych. Pracowałem zarówno jako QA jak i DEV więc wiem już, że trawa ma taki sam kolor po obu stronach. Obecnie łącze te działki zajmując się testami wydajnościowymi i performance tuningiem. Gdy dzieci już śpią bawię się w gamedev lub gram w CTFy.
Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona bardzo prosimy o zapisy faktycznie osoby zainteresowane :)