meet.js Wrocław 2024-06-27
- 18:00 - intro
- 18:10 - Maciej Ciesinski: Jak zostać seniorem?
- 18:55 - przerwa na piwo / kawę / herbatę
- 19:10 - Paweł Lorenc: Czas na zmianę - obecna i przyszła obsługa czasu w JavaScripcie
- do ostatniego uczestnika - networking / integracja :)
DATA: 27.06.2024
GODZINA: 18:00
MIEJSCE: Klubokawiarnia Mleczarnia, ul. Włodkowica 5, Wrocław (poziom -1)
WSTĘP: wolny
JĘZYK: event prowadzony będzie po polsku
Już 27 czerwca, w czwartek, w kultowej wrocławskiej Mleczarni odbędzie się kolejny meet.js Wrocław, tym razem we współpracy z Dropbox! (przeniesione z kwietnia)
O prezentacjach i prelegentach:
Jak zostać seniorem?
Liczba i różnorodność tytułów których programiści mogą doświadczyć podczas swojej kariery w branży IT jest spora. Uproszczając hierarchię do popularnego podziału na juniorów, midów i seniorów postaram się wyrobić intuicję, pozwalającą określić czy jest się już na trzecim z wymienionych poziomów. W trakcie prezentacji przedstawię przykłady kompetencji miękkich i twardych z własnego doświadczenia, stanowiące subiektywny zestaw cech dzięki którym można, według mnie, określić siebie jako programistę na poziomie seniora.
Maciej Ciesinski
W branży IT siedzę od prawie 10 lat. Praca jest jednocześnie moją pasją, więc staram się być na bieżąco z trendami i nowymi rozwiązaniami. Zaczynałem jako full stack, później miałem dłuższy epizod pracując nad samym frontendem, a obecnie w Dropbox wszedłem ponownie w rolę nieco bardziej full stackową.
Czas na zmianę - obecna i przyszła obsługa czasu w JavaScripcie
Czas kręci się wokół nas, nawet jak nic z tym nie robimy. Prędzej czy później większość programistów wykonuje zadania związane z jego przetwarzaniem. Dotyczy to zarówno wyzwań na frontendzie jak i backendzie.
W mojej prezentacji opowiem o:
- jak obecnie wygląda natywna obsługa czasu w JavaScripcie
- znanych paczkach do zarządzania czasem i ich historii
- kiedy przetwarzanie czasu sprawia problemy i na co uważać
- o czym warto pamiętać projektując systemy z różnymi strefami czasowymi
- Temporal API - nadchodzi nowe
Paweł Lorenc
Jestem javascript developerem (głównie node.js) z zacięciem devopsowym. Komercyjnie programuję od ponad 9 lat. Głęboko wierzę w dzielenie się wiedzą oraz porządnie przygotowane wystąpienia jako jedne z lepszych form nauki. Prywatnie kocham kino, sporo biegam, grywam w piłkę i planszówki oraz prowadzę serwis o piłkarskim klubie w Polsce.