Konferencja PRACA 4.0
Rejestracja
Wystąpienia otwierające Maciej Witucki, Prezydent Konfederacji Lewiatan Przedstawiciel/ka Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Rynek pracy - jak w Polsce odpowiemy na wyzwania? Jak będzie wyglądał rynek pracy w najbliższych latach? Jaką mamy wizję rozwoju rynku pracy w Polsce? Jak chcemy odpowiedzieć na kluczowe wyzwania: demografia, automatyzacja, AI, migracja, kompetencje? Jakiego wsparcia oczekują pracodawcy i pracownicy?
Prelegenci: dr Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (TBC) dr Piotr Ostrowski, przewodniczący OPZZ (TBC)
Informacja na temat Certyfikacji Agencji Pracy Tymczasowej
Prawo pracy – nadchodzące zmiany, w jakim kierunku podążymy? Jaką mamy wizje rozwoju regulacji zatrudnienia w Polsce? Rola atypowych form zatrudnienia. Czy jesteśmy w stanie wdrożyć model fexicurity, próba pogodzenia elastyczności i bezpieczeństwa na rynku pracy?
Prelegenci: Marcin Stanecki, Główny Inspektor Pracy (TBC) dr Jakub Szmit, dyrektor Departamentu Prawa Pracy, MRPiPS (TBC) Przedstawiciel/ka OPZZ
Przerwa
Nowa strategia migracyjna a potrzeby polskiego rynku pracy: jak skutecznie zarządzać migracjami zarobkowymi? W październiku 2024 r. rząd przedstawił długo oczekiwaną strategię migracyjną Polski na najbliższe 5 lat. Już wkrótce ma nastąpić wdrożenie pakietu ustaw realizujących jej założenia. Czy zaproponowane zasady dostępu cudzoziemców do polskiego rynku pracy odpowiadają na obecne wyzwania gospodarcze? Czy Polska jest przygotowana do rywalizacji z innymi krajami UE o migrantów zarobkowych, w tym wykwalifikowanych specjalistów? Jakie rozwiązania mogą zagwarantować skuteczne zarządzanie migracjami zarobkowymi w przyszłości?
Prelegenci: dr hab. Ewa Flaszyńska, dyrektor Departamentu Rynku Pracy, MRPiPS (TBC) Przedstawiciel/ka MSWiA
Jak zmniejszyć lukę kompetencyjną, czyli edukacja zawodowa 4.0 Edukacja zawodowa 4.0 to nowoczesne podejście do kształcenia i szkolenia zawodowego, które jest ściśle powiązane z koncepcją „Praca 4.0”. Jakich kompetencji i kwalifikacji potrzebuje rynek pracy? Jakie technologie i narzędzia powinny być wprowadzone do programów kształcenia i szkolenia zawodowego? W jaki sposób możemy skutecznie personalizować kształcenie i szkolenie zawodowe, aby uwzględniało indywidualne potrzeby i predyspozycje uczących się? Jakie strategie mogą zastosować pracodawcy i instytucje edukacyjne, aby wspólnie zmniejszać lukę kompetencyjną i zapewniać ciągłe doskonalenie umiejętności pracowników?
Prelegenci: Przedstawiciel/ka PARP Przedstawiciel/ka Departamentu Rynku Pracy, MRPiPS Przedstawiciel/ka Ministerstwa Edukacji
Pozostałe propozycje programowe:
Dobrostan pracowników – co możemy, powinniśmy a co musimy zrobić?
Przejrzyste wynagrodzenia (sprawozdawczość luki płacowej) – równość zaczyna się od wynagrodzeń
Jak znaleźć równowagę między potrzebami i możliwościami pracowników przy jednoczesnym zapewnieniu efektywnej organizacji pracy?
Praktyczne aspekty wspierania różnorodności, równości i włączenia
Technologie dla HR – jak poprawić skuteczność wykorzystując nowe narzędzia
Konferencja PRACA 4.0
to pigułka wiedzy o zmianach i wyzwaniach na rynku pracy, o aktualnych inicjatywach w UE i w Polsce. O skutecznych rozwiązaniach dla osób zarządzających obszarem HR oraz doskonała okazja do podjęcia dyskusji i wymiany poglądów pomiędzy uczestnikami.
W gronie biznesu, praktyków HR, polityków, przedstawicieli administracji oraz nauki odpowiemy na pytania:
- Jak będzie wyglądało środowisko pracy w 2025 r.?
- Jakie działania będą kluczowe dla działów HR i zdecydują o sukcesie firmy?
- Jak powinna wyglądać polityka rynku pracy, aby skutecznie integrować obywateli państw trzecich?
- Jakie inicjatywy czekają nas w Unii Europejskiej i w kraju?
- Jakiego wsparcia oczekują pracodawcy?
Zapisy: https://online.ikongres.pl/conference/praca_40_zmieniajacy_sie_swiat_-_wyzwania_i_szanse_dla_rynku_pracy