Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Kielce JUG #13

Wydarzenie:
Kielce JUG #13
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
17.05.2018 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Bohomass Lab
Adres:
Kapitulna 4
Opis:
  • Talk #1: “Funkcyjne Serwery w Javie” by Jarosław Ratajski


Abstract

Standardem dla projektów serwerowych w Javie są JavaEE i Spring. Obie technologie bazują na podobnych piekielnych założeniach. Serwer uruchamia nasz kod. Obiekty (Beany) są magicznie tworzone przez kontener, magicznie startowane są połączenia z bazą danych, transakcje. Magicznie sprawdzane są uprawnienia. Magicznie wstrzykiwane są odpowiednie zależności. I na koniec encje są magicznie zapisywane do bazy danych. To dość duża koncentracja magii, a magia lubi czasem wymknąć się spod kontroli. Wtedy zamiast wdrożenia na produkcję jest płacz, głód i zarwane weekendy. Bo ktoś gdzieś nie zauważył, że interceptor nie działa na metodzie private…

Wielu problemów można uniknąć, jeśli zamiast tego wykorzysta się serwery opierające się na możliwościach programowania funkcyjnego. I takie możliwości daje między innymi Spring 5, oraz stary dobry Ratpack. Okazuje się, że można prosto pisać serwery HTTP bez magii, transakcje, security i inne aspekty można bardzo wygodnie komponować przy pomocy funkcji. Dodatkowo przy wykorzystaniu bibliotek takich jak Projectreactor lub Vavr możemy tworzyć elegancki funkcyjny, kod, gdzie prawie wszystkie obiekty są niemutowalne.


Bio

Java developer od 1999. Zakochałem się w programowaniu od pierwszej linii kodu napisanej na C64 w Basicu. Gdzieś w okolicach lat 90tych przerzuciłem się z C++ na Jave i tak spędziłem jakieś 18 lat developując software w JavaEE dla najróżniejszych firm i w najróżniejszych projektach.

Obecnie pracuję w Engenius w Szwajcarii jako Java developer tworząc oprogramowanie dla banków w dzień. W nocy z kolei hackuję w projektach open-source w Scala / ScalaJS.


  • Talk #2: “Bezpieczeństwo w AI i Machine Learningu” by Sebastian Wójtowicz


Abstract

Machine Learning jest gorącym tematem w dzisiejszych czasach. Jednak jak dokładny i bezpieczny jest Machine Learning? Najpierw przejdę przez niezbędne podstawy po to by każdy w pełni zrozumiał o co chodzi w Machine/Deep Learningu, po czym skupię się na niektórych podatnościach. W krótkim czasie, zdobędziecie wiele uzytecznych informacji na temat jednej z czołowych technologii.


Bio

Kryptolog pracujący dla Państwowej Akademii Nauk, uczestnik zawodów CAESAR. Entuzjasta IT, cyberbezpieczeństwa, hackingu, innowacji, fotografii, sztuk walki, psychologii i wielu innych.


  • Lightning talk #1: „Bits, bytes and frames” by Mateusz Pelka & Mateusz Karykowski


Abstract

Budowa komunikacji między dwoma urządzeniami nie jest trudna, dopóki nie schodzi się do poziomu łączenia kabli i budowania własnego protokołu komunikacji. Przy projektowaniu prostych smart systemów bardzo ważnym elementem jest minimalizacja kosztów, więc przedstawimy jak w jeden wieczór stworzyliśmy komunikację między Arduino i Raspberry Pi przy użyciu trzech kabelków, własnych pakietów i nieubłaganie zbliżającego się deadline’u.


Bio

Mateusz Pełka: Założyciel i prezes Studenckiego Koła Naukowego „XOR”. Programista, miłośnik technologii, student informatyki na Politechnice Świętokrzyskiej. W wolnych chwilach pisze w C++, C# i Javie.

Mateusz Karykowski: Prezes Studenckiego Koła Naukowego „XOR”, sysadmin i programista, wielki zwolennik bash’a, student informatyki na Politechnice Świętokrzyskiej. Nienawidzi powtarzalnych rzeczy więc jego hobby to automatyzacja i pisanie skryptów.



Profile pracodawców

Podobne wydarzenia