Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania #4
- A. JAK ZROZUMIEĆ KLIENTA I ZOSTAĆ LEPSZYM PROGRAMISTĄ?
Abstrakt: Czy zdarzyło Ci się oddać projekt, który nie spełniał warunków zaliczenia, przez co musiałeś robić wszystko od początku? A może sporo napracowałeś się nad sprawozdaniem, opisując badane zjawisko czy procedurę pomiarów, albo wyciągając rozbudowane wnioski, po czym okazało się, że oceniana jest jedynie jakość wykonanych wykresów, na co nie wystarczyło Ci już czasu?
Jeżeli już pracujesz w branży IT, być może miałeś okazję pracować nad projektem, który finalnie nie ujrzał światła dziennego, bo klient nie był zadowolony z postępu prac.
W jaki sposób zapobiegać podobnym sytuacjom? Czy zrozumienie potrzeb klienta może odegrać kluczową rolę w pokonaniu tych problemów? W jaki sposób rozmawiać z klientem, żeby zrozumieć, jaką ma potrzebę?
O tym dowiedziecie się od Bartka, który opowie, jak wykorzystać tę wiedzę do osiągania lepszych wyników na uczelni. Pokaże również jak zrozumienie problemów, z którymi boryka się Twój klient, umożliwi Ci szybsze osiągnięcie zamierzonego celu.
Prelegent: Bartłomiej Glac
- B. Z ŻYCIA TASKA — OD STWORZENIA DO ZAKOŃCZENIA
Abstrakt: Podczas prelekcji dowiesz się, jak w praktyce wygląda zarządzanie zadaniami w projekcie prowadzonym według SCRUM. Marta opowie o tym, jak wygląda cykl życia taska i jak nim zarządzać, aby praca zespołu była efektywna.
Prelegent: Marta Miszczyk
- C. REACT.JS – NOWA ODSŁONA APLIKACJI FRONTENDOWYCH
Abstrakt: Tworzenie aplikacji frontendowych wydaje Ci się skomplikowane i żmudne? React.js jest technologią na bieżąco wspieraną przez Facebook, dzięki której zaczniesz tworzyć aplikacje szybko i przyjemnie.
Podczas swojej prezentacji Gilbert opowie o głównych zaletach jednej z wiodących technologii, która służy do tworzenia interfejsów graficznych aplikacji internetowych. Omówi krótko zasady jej działania oraz pokaże, jak proste i szybkie może okazać się stworzenie aplikacji webowej przy użyciu React.js.
Prelegent: Gilbert Łaskawiec
- D. SEKRET SZYBKIEGO DEVELOPMENTU W JS
Abstrakt: Jak stworzyć wydajne i przyjazne środowisko deweloperskie, pozwalające skupić się na tym, co dla Ciebie najistotniejsze, czyli na tworzeniu oprogramowania? Jak za pomocą kilku prostych linijek sprawić, by koszmar zagmatwanej konfiguracji oraz strata czasu odeszły w niepamięć? Co zrobić, by móc cieszyć się ze stworzonej strony www, gotowej do wrzucenia na serwer?
Dowiecie się tego podczas prelekcji Kamila, który pokaże, jak można wykorzystać Webpacka. Przez lata pracy przeszedł ciężką drogę wielokrotnej konfiguracji środowiska developerskiego, by dziś bez zmartwień korzystać z tego narzędzia.
Prelegent: Kamil Szymański
- E. TESTY JEDNOSTKOWE — NARZĘDZIE, KTÓRE POZWALA PRACOWAĆ BEZ ZMARTWIEŃ
Abstrakt: Dlaczego inwestowanie w testy nie jest stratą czasu? Jak dzięki nim możesz ułatwić, a nawet przyśpieszyć swoją pracę? W czasie swojej prelekcji Michał postara się odpowiedzieć na te oraz inne pytania.
Prelegent: Michał Pogorzelski
Cykl wykładów i warsztatów kryjących się pod nazwą Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania (DPTO) to doskonała okazja, by dzięki specjalistom z Future Processing poznać tajniki pracy w branży IT. Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę 14 marca 2018 roku na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Zapisy na www.dpto.pl.
Uczestnicy II bloku DPTO dowiedzą się m.in. jak ułatwić sobie pracę dzięki testom jednostkowym, jak szybko i bez problemu stworzyć aplikacje typu frontend, czym jest narzędzie Webpack, jak zarządzać zadaniami w stylu SCRUM oraz jak oszczędzić swój czas pracy nad projektem, dzięki zrozumieniu potrzeb zleceniodawcy. Pełna agenda wydarzenia dostępna jest na stronie www.dpto.pl.
Ponadto, uczestnicy cyklu będą mieli możliwość zapisania się na warsztaty, które odbędą się w sobotę 24 marca 2018 roku w siedzibie firmy Future Processing w Gliwicach. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, pierwszeństwo udziału w warsztatach będą miały osoby, które uczestniczyły w wykładach II bloku DPTO i jednocześnie w najciekawszy sposób uzasadnią chęć swojego uczestnictwa w szkoleniu. Zapisy na warsztaty ruszają 15 marca i potrwają do 21 marca 2018 roku.
Wszystkie bieżące informacje dotyczące cyklu DPTO, w tym informacje o rejestracji na poszczególne bloki, przesyłane są za pośrednictwem newslettera: www.dpto.pl/#newsletter.
Organizatorem cyklu DPTO jest firma Future Processing (FP) zajmująca się wytwarzaniem najwyższej jakości oprogramowania. FP od lat rozwija kompetencje w zakresie Machine Learning, stosując z powodzeniem swoją wiedzę w przestrzeni obrazowania medycznego, nadzorowania jakości produkcji, czy współtworzeniu inteligentnych miast. FP jest także jedną z 3 śląskich firm tworzących konsorcjum FP Space. Jego celem jest m.in. budowa satelity Intuiton-1 z najbardziej wydajnym na świecie komputerem pokładowym i zaawansowanymi przyrządami do obserwacji Ziemi oraz wsparcie budowy 4. polskiego satelity PW-Sat2.