Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania #1

Wydarzenie:
Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania #1
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
14.11.2017 (wtorek)
Godzina:
16:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Wydzial Informatyki i Nauki o Materiałach, Uniwersytet Śląski
Adres:
ul. Będzińska 39
Agenda:
  • JAK ZWIĘKSZYĆ SWOJE SZANSE PODCZAS REKRUTACJI?

Abstrakt: Twoje CV zostało odrzucone lub chcesz tego doświadczenia uniknąć? Michał pokaże Ci jak, już podczas studiów, możesz zwiększyć szanse na pracę w branży IT oraz co zrobić, by wyróżnić się z grona wielu kandydatów. 

Prelegent: Michał Pogorzelski



  • PROGRAMOWANIE – SZTUKA WYBORU

Abstrakt: Codzienne wytwarzanie oprogramowania stawia przed nami nowe wyzwania i rodzi nowe dylematy. Czy lepiej jest szybko stworzyć konkretną funkcję systemu, czy spędzić sporo czasu, by zaimplementować większość potencjalnych przypadków użycia? Może napisać metodę tak, aby służyła tylko naszym potrzebom, czy jednak nadać jej reużywalny charakter? Okazuje się, że istnieją pewne zasady, które warto wziąć pod uwagę, podejmując tego typu decyzje.

Podczas prezentacji Bartek opowie o takich decyzjach oraz pokaże, jak dzięki ich zastosowaniu, możesz osiągać lepsze wyniki na studiach, dostarczać lepsze rozwiązania w pracy zawodowej, a nawet z sukcesem zrealizować swój pomysł na biznes.

Prelegent: Bartłomiej Glac



  • CLEAN CODE – MAŁO PRACY, DUŻO KORZYŚCI

Abstrakt: Podczas swojej prezentacji Kacper opowie o wytwarzaniu oprogramowania w istniejącym już projekcie. Dowiesz się między innymi o tym, jak pisać czysty kod zgodny z dobrymi standardami programowania oraz jak pisać kod czytelny, żeby zaoszczędzić czas w późniejszym developmencie sobie i swoim kolegom z zespołu. Dowiesz się także jak refaktoryzować nieczytelny kod.

Prelegent: Kacper Wdowik


  • PROGRAMOWANIE DEKLARATYWNE, CZYLI BRZYTWA OCKHAMA W ŚWIECIE KODU

Abstrakt: Jedną z najtrudniejszych rzeczy w programowaniu jest pisanie zrozumiałego, krótkiego i czytelnego kodu. Każda kolejna linia dodana do funkcji zwiększa ryzyko powstania błędu i wpływa na jej złożoność. Aby zatem uchronić się przed tymi zagrożeniami, należałoby pisać mniej kodu, prawda? Ale jak to zrobić?

Mateusz przedstawi temat Programowania Deklaratywnego w języku Javascript. Dzięki temu nauczysz się jak pisać bardziej odporny na błędy, prosty i zarazem optymalny kod. 

Prelegent: Mateusz Drażyk


  • TO THE CLOUD! – CZYLI GDZIE I JAK?

Abstrakt: Przez ostatnie lata temat chmury publicznej stał się jednym z bardziej istotnych trendów w tworzeniu oprogramowania. Coraz więcej aplikacji powstaje przy użyciu właśnie tego rozwiązania. Czy zatem kiedykolwiek zastanawiałeś się, o co chodzi z tą chmurą i czym aplikacje chmurowe różnią się od tradycyjnych? Czy przeszło Ci przez myśl, że omija Cię ważny trend, który może przydać się w pracy zawodowej?

Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w prezentacji Kuby, który na co dzień wykorzystuje rozwiązania chmury publicznej w projektach komercyjnych. Podczas wykładu dowiesz się także jak uniknąć najczęstszych błędów popełnianych z użyciem chmury. Jednocześnie zdobędziesz umiejętności bardzo cenione na dzisiejszym rynku IT. 

Prelegent: Jakub Sikora

Opis:

Dzięki wykładom i warsztatom prowadzonym w ramach cyklu Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania (DPTO) specjaliści z Future Processing wprowadzają uczestników w realia kariery zawodowej w branży IT. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek, 14 listopada 2017 roku na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu.


Uczestnicy pierwszego z dwóch planowanych na ten rok akademicki bloków DPTO dowiedzą się m.in. jak pisać czysty kod zgodny z dobrymi standardami programowania, czym jest programowanie deklaratywne oraz czym aplikacje chmurowe różnią się od tradycyjnych.



Uczestnicy cyklu będą ponadto mieli możliwość zapisania się na warsztaty, które odbędą się w sobotę, 2 grudnia 2017 roku w siedzibie firmy Future Processing w Gliwicach. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, pierwszeństwo udziału w warsztatach będą miały osoby, które uczestniczyły w wykładach I bloku DPTO i jednocześnie w najciekawszy sposób uzasadnią chęć swojego uczestnictwa w szkoleniu. Zapisy na warsztaty ruszają 16 listopada i potrwają do 23 listopada 2017 roku.

Wszystkie bieżące informacje dotyczące cyklu DPTO, w tym informacje o rejestracji na poszczególne bloki, przesyłane są także za pośrednictwem newslettera: www.dpto.pl/#newsletter.



Organizatorem cyklu DPTO jest firma Future Processing, która działa na globalnym rynku informatycznym od 2000 roku. Obecnie to ponad 800-osobowy zespół specjalizujący się w tworzeniu oprogramowania komputerowego na potrzeby międzynarodowego handlu, przemysłu i usług.


Uczestnicy (1):

Podobne wydarzenia