Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

dev@LDZ

Wydarzenie:
dev@LDZ
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
29.05.2018 (wtorek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
6 dzielnica
Adres:
Piotrkowska 102
Opis:

Cześć Wszystkim!


Zapraszam na ostatnie w tym sezonie spotkanie Dev@Ldz! A mamy gości nie byle jakich.

Czekają na Was dwie prezentacje:

  • 1. Wszystkich nas czeka zagłada, czyli dlaczego to co robimy nie można nazwać programowaniem - Jarosław Pałka
  • 2. Jednoczesna implementacja aplikacji mobilnej i webowej - czyli współdzielenie kodu dla ReactJS i React Native - Paweł Rutkowski


  • Wszystkich nas czeka zagłada, czyli dlaczego to co robimy nie można nazwać programowaniem - Jarosław Pałka


Programista, to przecież brzmi tak dumnie.


Tyle lat ciężkiej pracy, studia, kursy. W końcu zaczęło się zwracać.

Społeczeństwo nie ma pojęcia co robisz. Twoja mama i tato, tym bardziej.

Wiedzą tylko, że to coś wspólnego z internetem, komputerem i tym przedmiotem, którego wszyscy nienawidzą w rodzinie, matematyką.


Codziennie budzisz się z rano poczuciem wyższości nad mugolami, którzy nie ogarniają OOP i FP.


Jak długo chcesz się okłamywać? W swojej pracy kleisz RESTy z resztek JSONów, które ktoś porozrzucał po biurze, w języku, którego nie rozumiesz, na platformie o której nie masz pojęcia i modlisz się, żeby naprawdę tam środku nie biegały skrzaty przesuwające bit'y.


Wkurzyłem Cię? To dobrze.


Przyjdź i posłuchaj czym są "managed runtime", dlaczego większość języków kompilowanych jest do IR i wykonywanych przez maszyny wirtualne.


Na przykładzie EgoVM, opowiem o podstawach konstrukcji maszyn wirtualnych, o zarządzaniu pamięcią, systemach typów, static vs dynamic linking, single vs multiple dispatch. O tym wszystkich co napędza JVM, CLR, Beam czy V8.

Co napędza nasze systemy. Bez czego nie potrafilibyśmy dziś dostarczyć żadnego z naszych systemów czy też produktów.

Będzie dużo opowieści o decyzjach, które musieli podjąc twórcy maszyn wirtualnych i rozważań nad źródłem sukcesu tych platform.

Wszystko w zawiesistym sosie vanilla C.


Jarosław Pałka - Od ponad 20 lat w branży IT, jako administrator baz danych, programista, architekt, manager i „inżynier od spraw katastrof”. Brałem udział w małych, średnich i nonsensownie dużych projektach, prowadzonych zgodnie zasadami „waterfall”, Agile oraz przy braku jakichkolwiek metodyk, z tym samym zawsze skutkiem. Co doprowadziło mnie do wniosku, że nie ważne co robisz tak długo, jak robisz to dobrze, w najprostszy z możliwych sposobów i używasz właściwych narzędzi które wykonają pracę za ciebie. W międzyczasie dałem się porwać ideą TDD oraz Software Craftmanship, do granic możliwości wyeksploatować tak piękne w swej prostocie pomysły jak REST i NoSQL, by potem porzucić je by zgłębić tajniki „system thinking” i zachwycić się siłą jaką niesie z sobą „metafora” i odkryć, że rządzą nami te same prawa „natury”.

Niepokorny wyznawca kościoła JVM, badacz bytecode'u i JIT oraz wszelkiej maści parserów, interpeterów i kompilatorów.

Od czasu do czasu można usłyszeć moje niskiej jakości żarty na temat architektury na konferencjach w Polsce. W chwilach trener w http://symentis.pl i autor bloga na http://geekyprimitives.wordpress.com/ oraz samozwańczy dyktator w radach programowych konferencji SegFault, JDD oraz 4Developers.


  • Jednoczesna implementacja aplikacji mobilnej i webowej - czyli współdzielenie kodu dla ReactJS i React Native - Paweł Rutkowski


Podczas prezentacji przedstawię metody umożliwiające współdzielenie kodu pomiędzy aplikacją mobilną, a webową dla ReactJS i React Native. Opiszę jak dzięki tym praktykom można zniwelować powtarzający się kod, a zarazem zaoszczędzony czas przeznaczyć na dokładniejsze przygotowanie testów czy szybsze wykonanie projektu.


Paweł Rutkowski - Na co dzień programuję, co jest zarówno moją pracą jak i pasją. Interesuję się zarówno różnymi technologiami, językami programowania czy narzędziami. Aktualnie piszę oprogramowanie głównie w języku JavaScript, w którym implementuję aplikacje internetowe czy mobilne.


Gorąco zapraszamy!


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia