dev.js Kraków #10
- 17:30 - 18:00 Rejestracja uczestników, sprawdzenie biletów, wjazd windą do sali eventowej
- 18:00 - 18:15 Otwarcie wydarzenia i przywitanie uczestników
- 18:15 - 19:00 Prezentacja nr 1: Podstawy obsługi AI, ChatGPT, OpenAI z punktu widzenia developera i implementacja w JavaScript - Jakub Król
- 19:00 - 19:05 Przerwa
- 19:05 - 19:35 Prezentacja nr 2: Bezpieczeństwo danych w systemie macOS - to podstawa i komfort Twojej pracy- Grzegorz Mamorski
- 19:35 - 19:40 Przerwa
- 19:40 - 20:25 Prezentacja nr 3: Optymalizacja komponentów w React.js - Marcin Grygierek
- 20:25 Networking przy piwie i pizzy
Zapraszamy na wydarzenie dev.js Kraków #10, które odbędzie się już 22 maja 2023 roku w HEVRE przy ul. Meiselsa 18 w Krakowie.
Wydarzenie zrzesza pasjonatów: JavaScript, Front-end, Angular, React, Vue.js, Node.js oraz UX.
Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne dla uczestników zapisanych przez Evenea.
OPISY PREZENTACJI
Podstawy obsługi AI, ChatGPT, OpenAI z punktu widzenia developera i implementacja w JavaScript - Jakub Król
Abstrakt:
ChatGPT jaki jest - każdy widzi. To jedno z narzędzi wykorzystujących AI, które przebojem pojawiło się na salonach i na ustach wszystkich - od dziennikarzy po specjalistów. Raz działa lepiej, raz gorzej, czasem zabawnie lub przerażająco. Co jednak gdyby wykorzystać potęgę AI we własnych aplikacjach? Przyjrzymy się rozwiązaniu stojącym pod spodem ChatGPT, a więc OpenAI oraz jego modelom językowym. Omówimy sposób rozliczeń, a przede wszystkim w jaki sposób można prosto wykorzystać potęgę "rozmowy z AI" w naszym programie JavaScriptowym i TypeScriptowym. Jak zwykle postaram się przekazać kilka pro tipów - nieoficjalnych ciekawostek, jak wycisnąć jak najwięcej przy korzystaniu z OpenAI. Bo ze sztuczną inteligencją trzeba umieć rozmawiać.
Bezpieczeństwo danych w systemie macOS - to podstawa i komfort Twojej pracy - Grzegorz Mamorski
Abstrakt:
W dzisiejszych czasach każdy z nas narażony jest na kradzież danych, zarówno tych prywatnych jak i służbowych. Urządzenia, na których pracujemy powinny być z założenia bezpieczne - i właśnie takie rozwiązanie gwarantuje Apple.
Optymalizacja komponentów w React.js - Marcin Grygierek
Abstrakt:
Przeglądarka przyjmie (prawie) wszystko, natomiast programista już nie zawsze - dlatego dobrze żeby kod który piszemy dało się czytać i utrzymywać, a co najważniejsze żeby się chciało to robić. Prezentacja skupia się na dwóch ważnych aspektach dotyczących pisania komponentów React - poprawy wydajności oraz czytelności na podstawie doświadczeń wyniesionych z wielu projektów na przestrzeni lat.