Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Be Secure 2024

be-secure-2024
Wydarzenie:
Be Secure 2024
Typ wydarzenia:
Konferencja
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
02.12.2024 (poniedziałek)
Godzina:
09:45
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Gdański Park Naukowo - Technologiczny
Adres:
Trzy Lipy 3
Agenda:

10:00 - 10:10 - Otwarcie BeSecure

Marcin Młyński - Fundacja CODE:ME


10:10 - 10:30 - Technologie kwantowe - przyszłość czy zagrożenie?

IBM


10:30 - 11:00 - Panel dyskusyjny - Cyberbezpieczeństwo na morzu, w powietrzu i kosmosie - nowe granica zagrożeń i ochrony

Przedstawiciele firm: Boeing, Centrum Cyberbezpieczeństwa Morskiego Uniwersytetu Morskiego, Blue Dot Solutions

Panel dyskusyjny poświęcony cyberbezpieczeństwu w trzech strategicznych obszarach: na morzu, w powietrzu i w kosmosie. Eksperci omówią nowe zagrożenia i wyzwania związane z ochroną infrastruktury krytycznej w tych środowiskach, a także technologie i strategie, które pozwalają na skuteczną obronę przed cyberatakami w tych trudno dostępnych obszarach.


11:00 - 11:20 - SOC w czasach wojny - jak konflikt w Ukrainie zmienia podejście do bezpieczeństwa

Jakub Syta - Akademia Marynarki Wojennej

Wojna na Ukrainie nie była i nie jest "cyberwojną" ale szereg prowadzonych działań w tej domenie zmienia krajobraz przyszłych konfliktów zbrojnych. W trakcie prelekcji skoncentruję się na tym jak te zmiany mogą wpłynąć na zadania osób odpowiedzialnych za zapewnianie i monitorowanie cyberbezpieczeństwa w organizacjach.


11:20 - 11:40 - Zagrożenie technofeudalizmem

Jan Oleszczuk - Zygmuntowski


11:40 - 11:50 - Przerwa na kawę


11:50 - 12:10 - Przełom w Cyberbezpieczeństwie: Jak NIS2 Dotknie 230,000 Polskich Firm

Laura Lipska - SPIREE

Prelekcja dotyczy nowej dyrektywy NIS2, która wprowadzi istotne wymogi dla firm w Polsce w zakresie ochrony przed cyberzagrożeniami. Omówione zostaną kluczowe obowiązki zarządów, potencjalne kary za niezgodność oraz najnowsze zagrożenia według raportów ENISA. Przedstawimy również praktyczne i niewymagające dużych nakładów finansowych działania, które pomogą firmom dostosować się do nowych przepisów.


12:10 - 12:30 - Sztuczna inteligencja w cyberbezpieczeństwie - szansa czy ryzyko

Artur Markiewicz - ISSA Polska

SI to narzędzie, które w jednych rękach może tworzyć warunki dla poprawy bezpieczeństwa, a w innych podkopywać jego fundamenty. Jak korzystać z AI i jak właściwie ją interpretować? O szansach i zagrożeniach opowiemy podczas prelekcji.


12:30 - 12:50 - Piszemy bezpieczny kod, czy to wystarczy?

Jakub Czapliński - Icetek

Bezpieczeństwo naszych aplikacji nie zależy wyłącznie od kodu, który tworzymy i od konfiguracji naszych środowisk. Wpływ na bezpieczeństwo ma każda biblioteka, którą wykorzystujemy do budowania aplikacji, wszystkie programy uruchomione na serwerach, a także firmware urządzeń, z których korzystamy. Nawet architektura procesorów, na których uruchamiane są nasze aplikacje potrafi wpłynąć na ich bezpieczeństwo. W mojej prezentacji postaram się przybliżyć temat bezpieczeństwa aplikacji w kontekście ich zależności oraz łańcucha dostaw. Skupię się na aplikacjach webowych oraz platformach typu SaaS (Software as a Service), jednak wiele z omówionych wątków będzie miało zastosowanie także w innych obszarach.


12:50 - 13:20 - Panel dyskusyjny: Innowacyjne projekty B+R w tematyce cyberbezpieczeństwa - przyszłość branży

TBA

Seria krótkich prezentacji innowacyjnych projektów badawczo-rozwojowych (B+R) w obszarze cyberbezpieczeństwa. Eksperci omówią wpływ takich projektów na przyszłość branży oraz rolę inicjatyw jak RAB Cybersec Pomorze, które wspierają rozwój innowacji i współpracę w sektorze. Panel skupi się na trendach, wyzwaniach i możliwościach w rozwijaniu technologii cybersec.


13:20 - 14:00 - Networking oraz lunch


14:00 - 14:20 - Scenariusze ataków na firmy - jakie zagrożenia czyhają na twoją organizację?

Michał Pabich - ENTRAST

Twoja organizacja jest celem ataków. Pozostaje się z tym pogodzić i zacząć działać. By jednak działać efektywnie, dobrze jest zrozumieć przed czym się bronimy.


14:20 - 14:40 - Nowoczesne strategie ochrony firm - technologie i praktyki

Wiktor Kierzek - Ekspert ds cyberbezpieczeństwa

Współczesny rynek cyber proponuje bardzo wiele rozwiązań wspomagających zarządzanie ryzykiem i bezpieczeństwem . Na podstawie własnych doświadczeń, postaramy się podpowiedzieć od czego warto zacząć i na czym się skupić by jak najefektywniej wykorzystać dostępne zasoby do podniesienia bezpieczeństwa Organizacji.


14:40 - 15:00 - Poza technologią - jak budować bezpieczeństwo organizacji?

Bartek Śliwiński - SmartSec


15:00 - 15:30 - Panel dyskusyjny: Edukacja w cyberbezpieczeństwie - jak przygotować przyszłe pokolenia?

Rita Łyczywek - CODE:ME / Wizards of the Coast, Wojciech Ciemski - SecurityBezTabu.pl, Ula Stachowiak - Intel / Ministerstwo Cyfryzacji

Panel dyskusyjny poświęcony roli edukacji w cyberbezpieczeństwie i przygotowaniu przyszłych pokoleń na wyzwania cyfrowego świata. Eksperci porozmawiają o skutecznych metodach nauczania, współpracy międzysektorowej oraz rozwoju programów edukacyjnych, które wspierają kształcenie specjalistów, zwiększają świadomość cyberzagrożeń wśród młodzieży i społeczeństwa, a także pomagają wypełnić lukę kadrową w obszarze cyberbezpieczeństwa w firmach.


15:30 - 15:50 - Czyhające zagrożenia w cyberprzestrzeni. APT to nie rozszerzenie pliku, lecz realne niebezpieczeństwo

Dariusz Kłos


15:50 - 16:30 - Networking

Opis:

BeSecure 2024 od Fundacji CODE:ME to jednodniowe wydarzenie skupione na praktycznych rozwiązaniach związanych z nowymi zagrożeniami, cyberbezpieczenstwem, zmianami regulacyjnymi, takimi jak NIS2, oraz strategiach ochrony organizacji. Przyjdź, posłuchaj ekspertów i liderów, by wzmocnić też własne podejście do bezpieczeństwa.


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia