#63 Talk4Devs | Poznaj swoje granice - o odkrywaniu granic obiektów i modułów
◾ 18:00 Powitanie
◾ 18:10 Sławomir Sobótka - Poznaj swoje granice - o odkrywaniu granic obiektów i modułów
◾ 18:45 Q&A
◾ 19:00 Zakończenie
Pomimo dostępności nowoczesnych języków, najnowszych frameworków, clouda, Kaffki, microservisów uzyskanie czystej architektury nie jest łatwym zadaniem.
Z czego to wynika? Jak sprawić, aby nasz kod był czytelny jak... proza?
Na to pytanie odpowie Sławomir Sobótka, już 25 listopada o godz. 18:00, podczas #63 edycji Talk4Devs!
______________________________________________________
Temat: Poznaj swoje granice - o odkrywaniu granic obiektów i modułów
Jako konsultant często widzę nowe, kilkumiesięczne projekty, które już teraz są na takiej samej trajektorii jak projekty legacy, które miały być zastąpione przez nowy, piękny, wspaniały kod w nowej, pięknej, wspaniałej architekturze. Mamy oto nowoczesne języki, najnowsze frameworki, clouda, Kaffkę, microservisy a wyszło jak zwykle.
W trakcie prezentacji przejdziemy od niepokojących symptomów na poziomie kodu, wytropimy dzięki nim błędne decyzje architektoniczne na poziomie modularyzacji i integracji aby dojść do błędów na poziomie analizy. Następnie cofniemy czas, przeprowadzając rzetelną analizę granic dzięki technice Event Stormingu Procesowego, zaprojektujemy moduły dzięki strategicznym technikom Domain-driven Design i skończymy z kodem, który właściwie jest... czytelny jak proza.
______________________________________________________
Prelegent: Sławomir Sobótka
Właściciel firmy szkoleniowo doradczej Bottega IT Minds zrzeszającej 60 ekspertów technicznych. W ciągu 17 lat pracy w branży IT pełnił role programisty, architekta, lidera zespołu, mentora i trenera. W codziennej pracy integruje: Domain Driven Design, wzorce, style architektoniczne, zwinne procesy wytwórcze i zdrowy rozsądek. Stosuje nadrzędną zasadę: rozpoznać klasę problemu z jaką mamy do czynienia i dobrać do niej odpowiednią klasę narzędzia.
Hobbystycznie interesuje się psychologią pozytywną i kognitywistyką.