Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

56. spotkanie Toruń JUG - O "Springowych Beanach" i "Systemach Reaktywnych"

Wydarzenie:
56. spotkanie Toruń JUG - O "Springowych Beanach" i "Systemach Reaktywnych"
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
27.11.2019 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Wmii
Adres:
Fryderyka Chopina
Opis:

Zapraszamy na 56. spotkanie Toruń Java User Group.


Jak zawsze wstęp jest wolny, obecność na wcześniejszych spotkaniach nie jest wymagana. Zachęcamy Was do kliknięcia w RSVP i podania maila - osoby, które zapiszą się i przybędą na to spotkanie będą miały szansę na zdobycie jednego z kilku upominków:


- 2x licencja na dowolny produkt od JetBrains (https://www.jetbrains.com/)

- 2x ebook od wydawnictwa Manning (https://www.manning.com)


Dzięki Simplito (https://simplito.com) będziecie mogli zobaczyć nagranie z tego spotkania na naszym kanale YT (https://www.youtube.com/TorunJUG)


Jak zwykle, już po wszystkim, zapraszamy Was tradycyjnie na małe after party do Parter - Whisky Vodka Cocktail Bar (gdzie wspomogą nas nasi Partnerzy spotkania :) )


A teraz trochę o naszych Prelegentach i ich prelekcjach:


"Skąd masz tego beana??"


"Dodaj adnotację X i będzie działać." "Zdefiniuj beana Y i będzie działać." Ile razy słyszałeś to pisząc aplikacje w Spring Boocie? A czy zastanawiałeś się jak to właściwie działa? Można zrzucić odpowiedzialność na "magię" springa lub spring boota, ale zdecydowanie lepiej jest zrozumieć mechanizmy za to odpowiedzialne i o tym właśnie opowiem na prezentacji.


O prelegencie:


Dominik Przybysz - większość zawodowego życia spędził pisząc w językach na JVMa, ale zdarzało mu się oskryptowywać różne rzeczy w pythonie i shellu, a także tworzyć aplikacje używając ReactJS. Aktualnie developer w TouKu, committer Apache Aries oraz kontrybutor kilku opensource'owych projektów. Uwielbia testowanie (szczególnie z pomocą Spocka) oraz wszelką automatyzację w procesie wytwarzania oprogramowania. Stara się dbać o czystość kodu (własnego i cudzego) poprzez częste code review.


***


"Going reactive - beyond your app"


Jednym z kluczowych elementów w architekturze mikrousługowej jest komunikacja, w której obecnie najpopularniejszą kombinacją jest wykorzystanie standardu REST oraz protokołu HTTP. W kontekście coraz bardziej powszechnego nurtu związanego z projektowaniem reaktywnych systemów pojawia się pytanie - czy są one na pewno najlepszym wyborem? Czy musimy ograniczać się do wykorzystania synchronicznego protokołu, działającego wyłącznie w trybie żądanie-odpowiedź?


W pierwszej części prezentacji przyjrzymy się obecnym standardom w komunikacji sieciowej i poddamy analizie ich przydatność w kontekście reaktywności i systemów reaktywnych. Zagłębimy się w możliwości, jakie dają nam wykorzystywane dziś powszechnie protokoły.


W drugiej części skupimy się na nowym graczu na rynku protokołów aplikacyjnych - protokole RSocket. Omówię w jaki sposób jego charakterystyka (np. asynchroniczność, wsparcie dla backpressure, możliwość wykorzystania wielu protokołów transportowych) może pomóc w implementacji systemów reaktywnych. Na koniec rzucimy okiem w kod (zarówno kod implementacji RSocket w Java jak i jego wsparcia w Spring Framework) i obejrzymy go w akcji.


O prelegencie:


Maciej Sikorski - Software Engineer w Allegro, entuzjasta języków JVM-owych i TDD. Pasjonat programowania reaktywnego, od prawie 2 lat rozwija i utrzymuje reaktywne mikrousługi. Od dłuższego czasu żywo zainteresowany rozwojem projektów RSocket i R2DBC.





Profile pracodawców

Podobne wydarzenia