Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

#43 Meetup ŁuczniczQA - "Syndrom Oszusta w IT"

43-meetup-luczniczqa-syndrom-oszusta-w-it
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
30.01.2024 (wtorek) - 31.01.2024 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Muzeum Mydła i Historii Brudu
Adres:
Długa 13
Opis:

Na #43 ŁuczniczQA zapraszamy do Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy (ul. Długa 13/17). Startujemy o 18:00!


Aby móc w pełni skorzystać z udostępnianego nam miejsca prosimy osoby zapisujące się na event o wsparcie Muzeum Mydła i Historii Brudu w jednej z dwóch możliwych form:

  • Zostawiając feedback dla Muzeum Mydła i Historii Brudu w wizytówce Google
  • Kupując jeden z produktów Muzeum Mydła i Historii Brudu na miejscu (przed/po wydarzeniu)

Tym razem na meetupie o Syndromie Oszusta w IT opowie nam Paweł. Po części wykładowej zapraszamy klasycznie na część networkingową.


1. Syndrom Oszusta w IT

Czy dopada Cię czasami to okropne uczucie, że nie jesteś wystarczająco dobry, żeby robić swoją robotę? Że brak Ci umiejętności, inteligencji i talentu? Że wszyscy wokół Ciebie wiedzą, co robią, a Ty prześlizgujesz się wyłącznie dzięki szczęściu, przypadkowi i sprawianiu wrażenia, że jesteś lepszy, niż w rzeczywistości? Czy żyjesz w strachu, że to jedynie kwestia czasu, aż ktoś wreszcie odkryje, że jesteś zwyczajnym oszustem?

Nie jesteś sam.

Według badań, Syndrom Oszusta dotyka niemal 90% osób pracujących w IT. W tej prezentacji opowiem czym ów syndrom jest, czemu jest tak dominujący w naszej branży, jak wpada się w błędne koło i dokąd można się stoczyć. Omówię, jak znajomość prostych mechanizmów pomoże Ci dostrzec swoje kompetencje oraz jakie triki stosować, żeby nie dać się pokonać demonom niepewności.

*Może zawierać śladowe ilości gumowych kaczuszek.


Paweł Zajączkowski

Paweł siedzi we Wrocławskim IT od 2009. Rozgrzebywał kod w fińskim telecomie, niemieckiej logistyce, szwajcarskim banku, fabryce aut, podróżniczym startupie, brytyjskim compliance oraz wynajmie willi.

Aktualnie zszedł na ciemną stronę mocy i zajmuje się opieką nad stadkiem programistów i team leaderów, programem mentoringowym, gildiami oraz wtykaniem wszędzie swojego nosa.

Prywatnie lubi czytać, grać w planszówki, RPG papierowe i komputerowe, trenuje trójbój siłowy oraz kolekcjonuje stare Lego Technic. Gdy najdzie go wena, pisze o technologii, ludziologii i smokach na HowToTrainYourJava.com.


2. Prompt Engineering

Prezentacja ma na celu przybliżyć słuchaczowi temat wykorzystania sztucznej inteligencji za pomocą Prompt Engineeringu. Pokaże techniki i metody porozumiewania się z modelami językowymi. Słuchacz dowie się w jaki sposób można wykorzystać te techniki w pracy QA. Pokaże gotowe przykłady wykorzystania LLM oraz jak pracujemy w Nordea z tymi modelami.


Jakub Gajda

Developer od ponad 20 lat. Doświadczenie zawodowe zdobyte zarówno w dużych korporacjach jak i małych start-up'ach. Od ponad 7 lat związany zawodowo z Nordea Polska. W pracy: staram się zrozumieć wszystko co mnie otacza tak żeby lepiej reagować, pomagać, uczyć się. Poza pracą: karate, książki, rower i Raspberry Pi, w przerwie modele do sklejania i ASG.


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia