Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

42 spotkanie Women in Technology w Krakowie

Wydarzenie:
42 spotkanie Women in Technology w Krakowie
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
26.04.2017 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Food & People
Adres:
Grzegórzecka 21
Opis:
Wiosennie zapraszamy Was na nasze kolejne, #42 już, krakowskie spotkanie Women in Technology i Women Techmakers Kraków. Tym razem jak zwykle ciekawe tematy. Będziecie mogli posłuchać o różnych metodach responsywności stron internetowych, o tym jak osiągnąć lepsze wyniki w codziennej pracy. A trzeci prelegent - to będzie super nieszpodzianka dla Was i najlepszy świąteczny prezent :) Zapraszamy!

Gdzie? Food and people; Grzegórzecka 21
Kiedy? 26 kwietnia, godz: 18 - 21.

1. Przeglądarko przedstaw się - czyli różne metody responsywności stron internetowych - Agnieszka Leśniewska i Eryk Zimończyk.

Tradycyjne podejście w pisaniu responsywnych stron internetowych zakłada, że struktura strony jest taka sama na wszystkich urządzeniach. To, żeby całość się skalowała to robota Front-End Developera i odpowiednio napisanego CSSa. Co jednak, gdy chcemy, żeby strona różniła się dla użytkowników desktopowych i mobilnych - np. chcemy znacząco zoptymalizować wielkość strony, nie obciążając jej zbędnymi CSSami i skryptami albo po prostu serwować różne treści? Zobaczmy jakie metody responsywności są dostępne w dzisiejszych czasach i czym się charakteryzują.

Agnieszka Leśniewska - Z wykształcenia filolog, z zamiłowania i pasji Front-End Developer. W DreamLabie od ponad 4 lat, teraz zajmuje się serwisami kontentowymi. Niepoprawna gaduła, zapalony organizator, rzadko usiedzi na miejscu dłużej niż chwilę.
Eryk Zimończyk - Full-Stack Developer, w DreamLabie od ponad 2 lat, teraz jako członek zespołu odpowiedzialnego za stronę główną Onetu i API dla aplikacji mobilnych. Żyje na skraju rewolucji, bo to jego ostatni miesiąc bycia kawalerem.


2. Programming is overrated. Or is it? Yes it is. - Andrzej Fricze

W branży gdzie pracuje się umysłowo, łatwo jest dać się zwieść własnym myślom. Zamiast rozwiązywać realne problemy, tworzymy kolejne rozwiązania tych dawno rozwiązanych. Niestety czasem trudno uwierzyć, że proste rozwiązania są najlepsze. Na kilku przykładach opowiem, jak robiąc krok wstecz możemy osiągnąć lepsze wyniki w codziennej pracy.

Andrzej Fricze – zawodowy JavaScriptowiec, zapalony amator boksu i muzyki. W programowaniu, zgodnie z naukami Richa Hickey, szuka prostoty. Dużo czasu spędza na myśleniu jak myśleć i jak programować. Współorganizuje i, od czasu do czasu, gada na krakowskich meet.js'ach.
Szukając najlepszych abstrakcji do budowania stabilnych aplikacji, odnalazł drogę do oświecenia w programowaniu funkcyjnym i reaktywnym. Lubi się kłócić, ze świadomością, że środowisko IT czasem bardziej przypomina Pudelka, niż The Economist.

I mamy dla Was niepodziankę, w postaci trzeciego prelegenta. Szczegóły już niebawem.
Uczestnicy (1):

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia