Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

29. spotkanie Toruń JUG – Reaktywne Mikrousługi oraz JIT

Wydarzenie:
29. spotkanie Toruń JUG - Reaktywne Mikrousługi oraz JIT
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
25.01.2017 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Wydzial Matematyki i Informatyki UMK
Adres:
ul. Chopina 12/18
Opis:
Zapraszamy serdecznie na dwudzieste dziewiąte spotkanie Toruń Java Users Group, które odbędzie się w środę, 25 stycznia 2017 roku w godzinach 18:00-20:00 w sali S9 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK (ul. Chopina 12/18). Sponsorem spotkania jest firma Allegro, która będzie mieć dla Was kilka cennych informacji na temat możliwości rozwijania swojej kariery w jednym z oddziałów firmy (w tym m.in. w oddziale toruńskim). Oprócz tego Allegro do puli upominków dołożyło 4 egzemplarze książki, która ucieszy każdego pasjonata języka Java :) Wstęp na spotkanie jest wolny, obecność na wcześniejszych spotkaniach nie jest wymagana - pomiędzy spotkaniami nie ma żadnych zależności, do naszej społeczności można dołączyć w dowolnym momencie. Na spotkanie możesz przyjść bez rejestracji na portalu Meetup, jednak chcielibyśmy zachęcić Cię do  kliknięcia w RSVP - osoby, które zapiszą się na to spotkanie wezmą udział w losowaniu kilku cennych upominków. Do rozdania mamy:
  • 2 × roczna licencja na dowolny produkt od JetBrains
  • 2 × ebook od wydawnictwa Manning
  • 4 × książka "Reactive Programming with RxJava" autorstwa T. Nurkiewicza (upominek ufundowany przez Allegro, dzięki!)
  • 1 × voucher do Virtual Cube Toruń (1 godzina)
Po spotkaniu zapraszamy tradycyjnie na małe after party do pubu Carpe Kraft (ul. Plac Teatralny 7). Będzie można pogadać na najróżniejsze tematy, poznać się lepiej i napić najlepszego piwa w Toruniu :) UWAGA: sala S9 będzie otwarta od godz. 17:30 - jeśli chcesz przyjść i pogadać z uczestnikami spotkania, a nie możesz uczestniczyć w after party to będzie to najlepsza do tego okazja. Do zobaczenia! :)    
  • "Reaktywne Mikrousługi w Praktyce"
W prezentacji opowiem moją krótką przygodę z reaktywnym programowaniem. Opowiem o narzędziach, architekturze (głównie Scala, Kafka i Akka-Stream). Ale także o tym jak w organizacji przyzwyczajonej do Javy i Springa i mocno wspierającej te technologie używa się narzędzi spoza tego stacku. Będzie szczerze i konkretnie. Zapraszam! PS. Ta prezentacja będzie raczej rozwinięciem niż kopią prezentacji z JUGu w Bydgoszczy, więc zapraszam również Bydgoszczaków :) O prelegencie:
  • Krzysztof Muchewicz - Jestem programistą w Grupie Allegro. W ciągu dziesięciu lat kariery informatycznej (po)pełniłem każdą możliwą rolę w IT od programisty, poprzez lidera, menadżera, po architekta.  Miałem okazję tworzyć rozwiązania w C++, .NET, Java i Scali. Programowałem i projektowałem aplikacje desktopowe, bazodanowe, webowe. Od jakiegoś czasu uczę się reaktywnych zabawek związanych z ekosystemem Scala/Akka/Spark. Prywatnie kręcą mnie buddyzm i podróże.
 
  • "JIT me baby one more time"
JIT, “just in time”, “hot spot”, tajemniczy, cichy bohater JVM. Dowód na stwierdzenie, że każda wystarczająco skomplikowana technologia ma w sobie element magiczny. Jeśli myślisz, że ta prezentacja będzie wypełniona praktyczna wiedzą,  lub też,  nie daj Boże, pozwoli Ci zrozumieć jak działa JIT. Jesteś w błędzie. Będzie to festiwal wiedzy bezużytecznej,  zbędnej i nazbyt odklejonej od naszej codziennej pracy, podlanej sosem asemblera i ISA Intel x86_64. Celem tej prezentacji jest chwila zadumy i zachwytu nad pięknem technologii. Chwila refleksji jak niewiele wiemy i jak wiele skrywa się pod kolejnymi warstwami abstrakcji, bibliotek i framework’ów. Prezentacja opierać się będzie na kilku prostych przykładach w języku Java i analizą zachowania JIT. Dla szybkiego osiągnięcia stanu wspólnej świadomości, przykłady poprzedzone będą szybkim wprowadzeniem do interpretera bytecode, kompilatorów C1 i C2, technik “inline” i “escape analisys”, deoptymalizacji i narzędzi do inspekcji zachowania powyższych mechanizmów. Podczas prezentacji spotkamy takie techniki wykorzystywane przez JIT jak, class hierarchy analisys, constant propagration, loop unrolling i intrinsics. Tę prezentację sponsoruje -XX:+PrintCompliation, -XX:+PrintInlining, -XX:+PrintInterpreter oraz hsdis. O prelegencie:
  • Jarek Pałka - Od ponad 15 lat w branży IT, jako administrator baz danych, programista, architekt, manager i „inżynier od spraw katastrof”. Brałem udział w małych, średnich i nonsensownie dużych projektach, prowadzonych zgodnie zasadami „waterfall”, Agile oraz przy braku jakichkolwiek metodyk, z tym samym zawsze skutkiem. Co doprowadziło mnie do wniosku, że nie ważne co robisz tak długo, jak robisz to dobrze, w najprostszy z możliwych sposobów i używasz właściwych narzędzi które wykonają pracę za ciebie. W międzyczasie dałem się porwać ideą TDD oraz Software Craftmanship, do granic możliwości wyeksploatować tak piękne w swej prostocie pomysły jak REST i NoSQL, by potem porzucić je by zgłębić tajniki „system thinking” i zachwycić się siłą jaką niesie z sobą „metafora” i odkryć, że rządzą nami te same prawa „natury”. Niepokorny wyznawca kościoła JVM, badacz bytecode'u i JIT oraz wszelkiej maści parserów, interpeterów i kompilatorów.  Od czasu do czasu można usłyszeć moje niskiej jakości żarty na temat architektury na konferencjach w Polsce. W chwilach trener w http://symentis.pl i autor bloga na http://geekyprimitives.wordpress.com/
 

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia