157. Spotkanie WG .NET - hybrid
Serdecznie zapraszamy na 157, przedświąteczne, spotkanie Warszawskiej Grupy .NET, które, odbędzie się w murach Wydziału MiNI PW, w sali 329.
Afterek: TBA
Stream: TBA
Co mamy w planach:
- Prezentacja 1
Prelegent: Konrad Banaszek
Temat: Studium przypadku pewnej startup-owej wyszukiwarki
Opis: Krótka rozprawa o (szybkiej) ewolucji pewnej wyszukiwarki. Klimaty startupowe, więc będzie o oszczędnościach i szybkości dostarczaniu ;) Technicznie poruszone zostaną: PostgreSQL + Marten, .NET Hosted Services, trochę o hostowaniu w Azure, koncepcji "search / read modeli". Jak to w startupach jest modularny monolit budowany z pomocą MediatR. Wisienką na torcie będzie kilka słów o tym jak za darmo mieć infrastrukturę dla nowych biznesów.
Czas prezentacji: snack+ (do 30 minut). Poziom: jakieś 201-301 ;)
Bio: Programista/Architekt/Lider z zamiłowaniem do backendowej części oprogramowania, DevOps'owych procesów, chmury Azure i projektowania dobrej architektury. Komercyjnie kodujący od prawie 15 lat, prawie zawsze związany z .NET i stosem Microsoftu. Lider zespołu w eToro, tzw. "head of IT" w start-upie L+, wieloletni bywalec Warszawskiej Grupy .NET. Poza programowaniem: okazjonalny podróżnik, nie może oderwać się od muzyki (koncerty, winyle), fan filmowych dramatów.
- Prezentacja 2
Prelegent: Adam Furmanek
Temat: Async Internals in .NET
Opis: Async and await are now common elements of .NET ecosystem. Do you know how they work? Do you know what is synchronization context, how to wait for async void methods or how to implement custom task scheduler?
In this talk I show internals of async and await. I present state machine created by the compiler, consider allocation issues and show typical deadlock scenarios. We will see how to call async methods from synchronous code, how to wait for async void, how to implement custom synchronization context or task scheduler to handle exceptions, and how to run task without allocation at all.
Bio: Nazywam się Adam Furmanek i od lat interesuję się platformą .NET, szczegółami jej implementacji i wszystkim, co jest pod spodem. Często dekompiluję kod lub generuję go w locie aby złapać StackOverflowException, przydzielić ręcznie pamięć lub wyłączyć GC. Zawsze jestem zainteresowany szczegółami technicznymi używanych przeze mnie narzędzi, aby móc lepiej je wykorzystać. Nie zamykam się na .NET, pracuję też w Scali i innych językach na JVM, nieobcy jest mi paradygmat funkcyjny lub bazy danych i systemy rozproszone. Obecnie pracuję w firmie Amazon, gdzie zajmuję się systemami rekomendacji, generowaniem głosu i innymi zastosowaniami uczenia maszynowego.
Twitter: @furmanekadam
Linkedin: linkedin.com/in/adam-furmanek/
Blog: blog.adamfurmanek.pl (blog)
- After Party
Temat: Planujemy udać się na mały afterek po meetupie celem networkingu :)