152. Spotkanie WG .NET - stacjonarne & online
Serdecznie zapraszamy, na 152. spotkanie Warszawskiej Grupy .NET, które, odbędzie się w siedzibie firmy 7N, ul. Puławska 182 (12 piętro) - przy metrze Wilanowska.
Spotkanie odbędzie się w formule hybrydowej, tj. spotkamy się stacjonarnie w biurze 7N, ale również postaramy się zorganizować spotkanie online na YouTube
Liczba wolnych miejsc w biurze 7N jest ograniczona. Prosimy nie blokuj innym miejsca.
---
Co mamy w planach:
➡ Prezentacja 1
Prelegent: Konrad Kokosa
Temat: "Web 3.0 dla .NET programisty"
Opis: Jesteś znudzony programowaniem aplikacji biznesowych? Chcesz poczuć dreszczyk emocji? Napisz, że jesteś fanem NFT albo Web 3.0 i przygotuj się na hejt. Albo napisz, że uważasz to za scam. Ale odkładając żarty i skrajne opinie na bok - jak właściwie jest? Czy może jesteśmy świadkami większej rewolucji? Czy jest się czemu przyglądać, by nie przegapić "okazji"? Hit czy kit? I jak to wszystko możemy skonsumować jako programiści .NET?
Bio:
➡ Prezentacja 2
Prelegent: Bartek Różański
Temat: "Kryptografia w .NET - co robić i jak żyć, aby nie wpaść w tarapaty"
Opis: "Kryptografia jest trudna" jak wmawiają nam na konferencjach specjaliści w tej dziedzinie i trudno się z nimi nie zgadzać. Chciałbym jednak pokazać, że kryptografia wcale nie musi być trudna, jeśli tylko trzymamy się pewnych zasad i nie wymyślamy koła na nowo. W tej krótkiej prezentacji pokażę, te zasady, pokażę z czego i gdzie korzystać oraz to czego nie robić. A wszystko oczywiście bazując na przykładach ze świata .NET.
Bio: Programować zacząłem jeszcze w liceum w starym, dobrym Turbo Pascalu. Skończyłem WAT i przez kolejne 11 lat zdobywałem doświadczenie programisty (PHP, Java, C#), projektanta i architekta tworząc systemy IT dla administracji państwowej. Jakieś 8 lat temu z racji jednego z projektów, zainteresowałem się tematyką bezpieczeństwa systemów IT, a w szczególności metodami bezpiecznego programowania. Od 6 lat pracuję jako konsultant 7N i Senior Security Developer w dużej amerykańskiej korporacji, gdzie odpowiadam za to, aby tworzone oprogramowanie było bezpieczne. W międzyczasie zacząłem również dzielić się zdobywaną wiedzą na konferencjach i warsztatach, gdzie realizuję swój cel, aby jak najwięcej programistów miało choćby podstawowe pojęcie o bezpiecznym programowaniu. Prywatnie, jestem fanem aktywnego wypoczynku (żagle, narty, kajaki, rowery), oraz zapalonym biegaczem średnio i długodystansowym.