151. Spotkanie WG .NET - stacjonarne & online
Serdecznie zapraszamy, na 151. spotkanie Warszawskiej Grupy .NET, które, odbędzie się w murach Politechniki Warszawskiej.
Na Politechnikę wracamy dzięki uprzejmości dyrekcji Instytutu Techniki Cieplnej (ITC PW). Sam instytut jest częścią Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa (MEiL).
Liczba wolnych miejsc w sali jest ograniczona. Prosimy nie blokuj innym miejsca. Jeżeli zdecydujesz się oglądać spotkanie na YouTube, również prosimy o nie blokowanie miejsca.
Co mamy w planach:
Prezentacja 1
Prelegent: Bartek Sypytkowski
Temat: "Unison - jak języki programowania mogłyby wyglądać gdybyśmy zaczęli od nowa"
Opis: Celem tej prezentacji nie jest próba sprzedania nowego języka, ale pobudzenie ciekawości i wyjrzenie poza ramy tego co uznajemy za oczywiste. Co przez to rozumiem? Spróbujmy zakwestionować wszystko co uznajemy za dogmat jeżeli idzie o pracę z językami programowania: Czy kod musi być zapisywany w plikach tekstowych ułożonych w folderach? Dlaczego każdy dojrzały projekt korzysta z kompilatora, CI/CD, systemu kontroli wersji czy IDE jednak zawsze są to osobne narzędzia? Przyjrzyjmy się językowi Unison, który może nam pomóc zrozumieć co możemy zyskać a co stracić próbując zmienić ten stan rzeczy.
Bio: Bartek jest wielokrotnym bywalcem WG .NET, miłośnikiem programowania funkcyjnego i rozproszonego. Twitter: https://twitter.com/Horusiath
Prezentacja 2
Prelegent: Sebastian Solnica
Temat: "Modern C++ okiem programisty .NET"
Opis: Jako programiści .NET raczej rzadko mamy do czynienia z kodem C++. Może niektórzy z nas pamiętają ten język jeszcze ze studiów, inni poczytali trochę kodu C++ analizując źródła CLR-a, jeszcze inni pisząc systemowe narzędzia lub gry. Jakie by nie było nasze doświadczenie z C++, język ten jest jednym z bardziej popularnych języków programowania. Podczas prezentacji chciałbym Wam pokazać niektóre ze zmian, jakie w nim zaszły. Dodatkowo spojrzymy na C++ z perspektywy programisty .NET, aby lepiej zrozumieć jakie trudności .NET starał się rozwiązać (i jakie przy okazji wygenerował).
Bio: Jako programiści .NET raczej rzadko mamy do czynienia z kodem C++. Może niektórzy z nas pamiętają ten język jeszcze ze studiów, inni poczytali trochę kodu C++ analizując źródła CLR-a, jeszcze inni pisząc systemowe narzędzia lub gry. Jakie by nie było nasze doświadczenie z C++, język ten jest jednym z bardziej popularnych języków programowania. Podczas prezentacji chciałbym Wam pokazać niektóre ze zmian, jakie w nim zaszły. Dodatkowo spojrzymy na C++ z perspektywy programisty .NET, aby lepiej zrozumieć jakie trudności .NET starał się rozwiązać (i jakie przy okazji wygenerował).