149 spotkanie Krakowskiej Grupy .NET
Zapraszamy na kolejne spotkanie KGD organizowane na żywo. Tym razem wystąpi u nas dwóch prelegentów: Krzysztof Morcinek oraz Artur Wincenciak. Spotkanie odbędzie się w HEVRE +1, ul. Beera Meiselsa 18 na krakowskim Kazimierzu.
"Jak stopniowo/pragmatycznie integrować się z np. UberEats"
Feature'ów, które fajnie byłoby zaimplementować jest ogrom. Jak oddzielić kreską te które są "must have" i w jakiej kolejności je implementować. W jakiej kolejności dostarczać/testować i co ma w głowie ktoś, kto chce to wszystko złożyć, żeby zaczęło zarabiać.
Krzysztof Morcinek
Zapraszam na mój odświeżony, bardziej profesjonalny kanał: https://www.youtube.com/watch?v=IUBN9fnf6xw
Mam kilkanaście lat doświadczenia w IT. Głównie BackEnd (.NET ale ostatnio Java). Nie uciekam od FE. Poza pracą staram się uczyć innych poprzez bloga, screencasty i stacjonarne szkolenia z GITa.
"ASP .NET Core + Verify + Wiremock + Testcontainer + Test Builder"
Verify to wygodne tworzenie asercji w opraciu o snapshot testing. Wiremock skutecznie emuluje interfejsy 3rd-party API. Testcontainers ułatwia zarządzanie bazami danych. Test Builder to wypracowane rozwiązanie, które łączy te narzędzia w jedną spójną całość, maksymalizując efektywność i czytelność procesu testowania. Omówię znaczenie pisania testów na wysokim poziomie abstrakcji, co umożliwia szybkie wprowadzanie zmian w kodzie. Dostarczę kompleksowe rozwiązanie, które nie betonuje aplikacji za pomocą mocków na niższych warstwach. Uniknę spowolnienia spowodowanego koniecznością dostosowywania starych mocków do nowego kodu. Zwrócę uwagę na to, aby aplikacja uruchamiana na potrzeby testów była uruchamiana w całości w sposób identyczny do tego, jak jest uruchamiana na produkcji, bez modyfikacji kontenera IoC za pomocą mocków.
Artur Wincenciak
Artur Wincenciak, znany jako Teo Vincent, to doświadczony programista z ponad 10-letnim stażem. Jego pasja do technologii zaowocowała aktywnym udziałem w Krakowskiej Grupie Deweloperów .NET, gdzie od 2016 roku nie tylko uczestniczy, ale też organizuje spotkania. W wolnym czasie rozwija projekty open source co zapewnia mu ciągłe samodoskonalenie. Poza informatyką, Artur jest zapalonym sportowcem i miłośnikiem nart, snookera i tenisa stołowego, gdzie jego rekord prędkości to 126.2 km/h a maksymalny break to 21. Jego życie to ciągłe poszukiwanie nowych wyzwań i dzielenie się pasją do technologii i sportu.