136. Spotkanie WG.NET
Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 18.06 o godzinie 18.00
Z wiadomych względów nie możemy zrealizować spotkania "offline" i przenosimy się ponownie na YouTube. Będzie to trzecie spotkanie w formie "online", jednocześnie ostatnie spotkanie przed wakacjami.
Oto co mamy w planach:
➡ Prezentacja 1
------------------------
Prelegent: Oskar Dudycz
Temat: "Event Sourcing w praktyce przy użyciu Marten"
Opis:
Event Sourcing jest jak Nessie, każdy o nim słyszał, niewiele go widziało. Uważany jest (wg mnie niesłusznie) za trudny wzorzec architektoniczny, nadający się do specyficznych rozwiązań. W swoim wystąpieniu planuję pokazać, że wbrew potocznej opinii jest to dosyć prosty wzorzec dający duże możliwości, np.
- lepsze zrozumienie domeny biznesowej,
- elastyczność,
- możliwość poruszania się w czasie, powrotu do specyficznego miejsca w systemie,
- audotyowalność
Zaprezentowane to zostanie na konkretnej aplikacji używającej Marten z .NET Core. Przyprawione to będzie dozą CQRS i DDD.
Bio:
Lider techniczny, programista pragmatyk z natury, szef zespołu z upodobania do ludzi. Karierę zaczynał gdy StackOverflow nie istniał. Ostatnimi czasy najbardziej zainteresowany tematami Event Sourcing, Domain Driven Design, modularności oraz skalowalności.
Maitainer biblioteki Marten [http://jasperfx.github.io/marten/documentation/] umożliwiającej Event Sourcing w .NET Core.
Od czasu do czasu bloguje na: http://oskar-dudycz.pl/ Aktywnie udziela się na https://twitter.com/oskar_at_net.
Twórca darmowego ebooka "Fakty i Mity o Event Sourcing": http://www.szkola-event-sourcing.pl
Poziom:
Praktyczne wprowadzenie, ale zakładam, że mówię do ludzi, którzy już jakieś systemy napisali (nie do zupełnych juniorów).
Prezentacja 2
------------------------
Prelegent: Marian Dziubiak
Tytuł: "Leniwa ewaluacja, czyli Haskell na .NET"
Opis:
Prezentacja będzie o różnicy między gorliwą i leniwą ewaluacją, w jaki sposób cały język może być leniwy, jak kompilowany jest Haskell i o mojej pracy magisterskiej, w której opisuję wydajne środowisko uruchomieniowe dla leniwych obliczeń na platformie .NET. Będzie trochę o performancie.
Bio:
Marian studiuje informatykę na UW. Darzy .NET miłością już od 5 lat, a programowanie funkcyjne od 3 lat. Czasami pisze posty na swojego technicznego bloga, a większość czasu poza nauką poświęca na sport quidditch, pełniąc funkcję prezesa w Polskiej Lidze Quidditcha.
Poziom:
Średnio zaawansowany, ale będzie trochę podstawowych rzeczy na początku.