Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

135 spotkanie Krakowskiej Grupy .NET

Wydarzenie:
135 spotkanie Krakowskiej Grupy .NET
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
21.10.2021 (czwartek)
Godzina:
18:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Klub Studio
Adres:
ul. Budryka 4
Opis:

Zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie KGD. Na naszej scenie wystąpi dwóch prelegentów: Łukasz Pękala oraz Wojciech Świeboda.


!!! PRZECZYTAJ UWAŻNIE:


Spotkanie jest zaplanowane w wersji "na żywo" w Klubie Studio na AGH (mała sala). Jednak to w jakiej formie sie odbędzie faktycznie będzie zalezalo od aktualnie panujacych regulacji. Jeśli nie będzie możliwe zorganizowanie spotkania na żywo, wtedy zostanie uruchomiony streaming (link zostanie podany w późniejszym terminie jeśli będzie taka potrzeba).


-------------------------------------------------------------------------------


"Code Coverage w .NET"


Podczas prezentacji opowiem czym jest Code Coverage oraz przedstawię jego wady i zalety. Porównam najpopularniejsze narzędzia służące do generowania tej popularnej metryki. Wykorzystam narzędzia konsolowe do wygenerowania raportu w różnych formach. Pokażę jak skorzystać z danych o Code Coverage w Visual Studio i Visual Studio Code Na koniec na konkretnych przykładach zobaczymy dlaczego 100% Code Coverage nie oznacza, że wszystko przetestowaliśmy


Łukasz Pękala


Full-stack .NET developer z 10-letnim doświadczeniem. Na co dzień programista rozwiajający aplikacje webowe w dziale LeaseTech firmy Ailleron. Przez ostatni rok skupiony na ocenie jakości kodu poprzez testy jednostkowe, testy mutacyjne, testy konwencji oraz poprzez statyczną analizę kodu.


-------------------------------------------------------------------------------


"Contract first .net5 REST service development - generowanie kodu serwisów REST na podstawie specyfikacji OpenAPI"


Tworzenie serwisu zaczynając od zdefiniowania kontraktu według specyfikacji OpenAPI 3.3. Klasy żądania oraz odpowiedzi tworzone są automatycznie podczas kompilacji, pozostaje tylko uzupełnić logikę aplikacji. Agenda: - jak działa typowy serwis REST napisany w asp.net? - OpenAPI specs jako opis działania serwisu (kontrakt) - narzędzia do tworzenia kontraktu - wykorzystanie SwaggerUI oraz ReDoc do generacji interfejsu do uruchamiania usług oraz jako podgląd zmian - automatyczna generacja klas do obsługi kontraktu - podsumowanie: przewagi takiego podejścia do tworzenia serwisów.


Wojciech Świeboda


Programista .NET, tech lead, architekt dbający o cudze systemy jak o swoje własne od 20 lat. Ciągle szukający nowych lepszych rozwiązań.


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia