133 spotkanie KGD .NET i 137 spotkanie WrocNET
Razem z Wrocławską Grupą .NET (WrocNET https://www.meetup.com/wrocnet/) zapraszamy na kolejne wspólnie spotkanie grup .NET w wersji On-Line. Przed Waszymi monitorami wystąpi dwóch prelegentów: Oskar Dudycz oraz Konrad Kokosa.
Transmisja:
https://www.youtube.com/watch?v=HiMVV9SEMto
--------
"CQRS jest łatwiejszy niż myślisz z C# 9 i .NET 5"
CQRS jest dość często postrzegane jako skomplikowany wzorzec z dużą ilością nadmiarowości i ceremonii. Zbyt często kładzie się nacisk na wiele baz danych, eventual consistency, DDD i Event Sourcing. W prezentacji pokażę, że w rzeczywistości jest odwrotnie, że to prosty i użyteczny wzrozcec. Podczas kodowania na żywo pokażę, jak CQRS może pomóc w radzeniu sobie ze złożonością architektury warstwowej. Zbuduję proste, ale prawdziwe WebAPI. Doprawię to wszystko wszystkimi dodatkami z C # 9 i .NET 5, aby to osiągnąć. Rekordy, typy odwołań dopuszczających wartość zerową, punkty końcowe itp. Brak źródła zdarzeń, DDD, tylko CQRS i czysty .NET.
Oskar Dudycz
Od prawie 14 lat, tworzę systemy informatyczne bliskie biznesowi. Zaczynałem karierę gdy StackOverflow jeszcze nie istniał. Jestem programistą, liderem technicznym, architektem. Lubię tworzyć dobrze przemyślane systemy, narzędzia i frameworki, które są używane na produkcji i robią życie ludzi łatwiejszym. Wierzę, żę Event Sourcing, CQRS, i w ogólności, Architektury oparte na zdarzeniach są dobrymi podstawami dzięki którymi można to osiągnąć. Praca przy OSS i współdzielenie wiedzy są dla mnie dużą motywacją. Aktualnie pracuję jako DevAdvocate w Event Store pomagając w rozbudowie unikalnego produktu bazodanowego, w którym zdarzenia są obywatelem pierwszej klasy. Jestem również współmainainerem biblioteki .NET Marten, która pozwala zamienić Postgres w bazę dokumentową oraz Event Store.
-------------------------------------------------------------------------------
"Blazor WebAssembly - inside/out"
Technologia Blazor, w tym jej wydanie WebAssembly, zdaje się zyskiwać na popularności. Nikt do końca nie wie jak się ona dalej rozwinie - czy stanie się kolejnym Silverlightem (R.I.P.) czy zadomowi się na dobre? W tej sesji pokażę jej dobre i złe strony, przykłady użycia oraz potencjalne kierunki rozwoju. Jak zawsze solidnie zaglądając pod maskę tej technologii!
Konrad Kokosa
Autor książki Pro .NET Memory Management. Współzałożyciel inicjatywy Dotnetos propagującej wiedzę nt. .NET w różnej formie, m.in. Konferencji i kursów. Niezależny konsultant, blogger, prelegent i ćwierkacz (@konradkokosa). Swoją pasją dzieli się również jako trener w obszarze .NET, m.in. wydajności i diagnostyki aplikacji. Microsoft MVP w kategorii Visual Studio and Development Tools.