131. Spotkanie WG.NET
- Bartek Stopa "Bezpieczeństwo zasobów w Microsoft Azure, czyli jak porzucić hasła i mieć wszystko pod kontrolą."
- Konrad Kokosa "Co nowego w świecie .NET Core 3.x i .NET 5 dla wydajności?"
Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 19.12 o godzinie 18.00 w sali 101 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Mamy w planach:
Bartek Stopa "Bezpieczeństwo zasobów w Microsoft Azure, czyli jak porzucić hasła i mieć wszystko pod kontrolą."
Opis:
Podczas prezentacji postaram się zwrócić uwagę na bezpieczeństwo zasobów w Microsoft Azure. Pokażę ogólne możliwości Azure Active Directory, oraz w jaki możemy użyć go w naszej aplikacji do autoryzacji i autentykacji użytkowników oraz aplikacji. Poruszę temat Manage Identity oraz pokażę w jaki sposób skonfigurować dostępy tak żeby nie używać haseł, sekretów, SAS'ów co pozwala na pełną kontrolę tego kto i jakie dostępy posiada.
Bio:
Azure Cloud Architect w firmie która dostarcza usługi typu SaaS dla sektora finansowego. Karierę rozpoczął ponad 10 lat temu. Od tego czasu pracował jako programista, Team Leader i Manager. Obecnie jako architekt jest odpowiedzialny za projektowanie, wytwarzanie oraz wdrażanie aplikacji w chmurze. Od początku kariery związany z technologiami Microsoftu. W ostatnich latach dużo uwagi poświęca rozwiązaniom serverless, SaaS i PaaS w Microsoft Azure. Prywatnie fan motocykli.
Konrad Kokosa "Co nowego w świecie .NET Core 3.x i .NET 5 dla wydajności?"
Opis:
Najnowsze wersje runtime'u, a także sam język C#, oferuje coraz więcej interesujących funkcji, które pomagają w pisaniu kodu o wysokiej wydajności i bardziej świadomym użyciu pamięci. Niektóre z tych funkcji działają "z pudełka", bez potrzeby konfigurowania czegokolwiek. Niektóre muszą być użyte jawnie. Niemniej jednak wszystkie wspierają wyraźnie widoczny proces przyśpieszania ekosystemu .NET. Opiszę różne, mniej i bardziej egzotyczne zmiany w obecnych i przyszłych wersjach .NET, i to jak mogą Ci one pomóc.
Bio:
Autor książki Pro .NET Memory Management. Współzałożyciel inicjatywy Dotnetos propagującej wiedzę n.t. .NET w różnej formie. Niezależny konsultant, blogger, prelegent i ćwierkacz (@konradkokosa). Swoją pasją dzieli się również jako trener w obszarze .NET, http://m.in. wydajności i diagnostyki aplikacji. Microsoft MVP w kategorii Visual Studio and Development Tools.