Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

101. spotkanie KGD.NET

Wydarzenie:
101. spotkanie KGD.NET
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
23.11.2016 (środa)
Godzina:
18:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Klub Prominent
Adres:
Kamienna 17
Opis:
Zapraszamy na 101. spotkanie Krakowskiej Grupy Developerów .NET. Już ostatnie w tym roku. Wracamy z nowymi prelekcjami w styczniu 2017 roku. Nasze ostatnie spotkanie w tym roku będzie spójne tematycznie. Obie prezentacje będą dotyczyć pamięci. Będzie dużo kodu i praktycznych przykładów. Zapraszamy. Będzie konkretnie.
  • Adam Furmanek - Ręczne zarządzanie pamięcią w C#
  • Szymon Kulec - Moja podróż do Krainy Ekstremalnej Współbieżności w .NET
P.S. Jeśli mieliście okazję już widzieć prezentację Szymona na DotNetConf, to spieszę z informacją: że jest to prezentacja o projekcie RampUp i osiąganiu niesamowitych prędkości przetwarzania używając współczesnego hardware'u. Wszyscy ci, którzy nie widzieli tej prezentacji, bez obaw, również będą mogli wejść w temat bez najmniejszych problemów. Szymon zostawi 40% z poprzednich prezentacji aby zachować zgodność wstecz, oraz doda 60% nowej wiedzy. Zapraszamy!  
  • Ręczne zarządzanie pamięcią w C#
Obiekty referencyjne na stercie, obiekty wartościowe na stosie — to typowa odpowiedź na pytanie o położenie w pamięci alokowanych instancji. A czy da się przenieść obiekt referencyjny na stos? I jeżeli tak, to co jeszcze można zrobić w języku, w którym tworzeniem i niszczeniem obiektów zajmuje się platforma? W trakcie prezentacji pokażę, jak ręcznie zaalokować obiekt w dowolnym miejscu i napisać własny operator new. Będzie trochę asemblera, podglądania zrzutów pamięci i dynamicznego generowania kodu maszynowego, a wszystko to w C# — języku, w którym na pierwszy rzut oka nie da się tego zrobić. Adam Furmanek Od kilku lat programista .NET, absolwent informatyki na AGH. Zainteresowany zarówno wysokopoziomowym językiem C#, jak i niskopoziomowymi szczegółami implementacyjnymi systemu Windows. Prywatnie nie stroni od krakowskich grup dyskusyjnych i dobrej książki o fantastyce.
  • Moja podróż do Krainy Ekstremalnej Współbieżności w .NET
Biorąc uwagę dzisiejszy hardware, programowanie współbieżne nie jest już dłużej opcją. Jest konieczne, aby tworzyć wydajne aplikacje. Język C# jak i cała platforma .NET pomagają developerowi tworzyć takie rozwiązania z dużą łatwością. Czy możliwe jest zatem wytwarzanie wydajniejszych aplikacji, używając podejść innych niż Taski i async/await? Podczas prezentacji będziemy starali się dostarczyć, używając współczesnego hardware'u software przetwarzający miliony operacji na sekundę. Podróż ta przeprowadzi Cię od samych podstaw "mechanical sympathy" aż do poprawnie zbudowanych abstrakcji, na których można bazować super szybkie aplikacje. Zapnij zatem pasy, to będzie niesamowita podróż. Szymon Kulec Lider warszawskiej grupy .NET, prelegent, specjalista. Zainteresowany zarówno IT w skali makro (architektura), jak i mikro (performance, zrozumienie hardware'u). Miłośnik DDD i zorientowania na zdarzenia a także dobrze wyseparowanych usług, niekoniecznie w skali mikro. Jego blog możecie znaleźć pod adresem blog.scooletz.com.

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia