Kontynuujemy podsumowanie 2024 roku. Tym razem przyjrzeliśmy się danym dotyczącym wystapień. I po raz drugi publikujmy w
Wszystkie kolory TEDx Poznań 2014
- Kamil Dziadkiewicz jest nauczycielem i fanem druku 3D. Mocno wierzy w to, że druk 3D, w postaci pomocy naukowych, zastąpi nieużyteczne pomoce szkolne ("Model ludzkiego szkieletu, zamknięty w szkolnej szafie, niczemu nie służy, wydrukujmy szkielet i dajmy go dziecku. Pozwólmy dotknąć, zepsuć, tym właśnie jest proces nauki"). Edukacja wymaga pomyłek, kreatywność budzi się wraz z niepowodzeniami, dlatego druk 3D ma być narzędziem poznania.
- Marek Banaszak. Dwukrotny finalista Microsoft Imagine Cup przedstawiał swój pomysł, umilenia procesu rehabilitacji, dzieciom w wieku 5-9 lat. Gra stworzona na Kinect oraz aplikacja na W8 ma wspomóc dzieci w trakcie zajęć korekcyjnych.
- Oskar Brenifier. Filozof i biolog, mający świetne podejście do młodych czytelników (autor serii "Dzieci filozofują"), zastanowił się nad tym, dlaczego ludzie zapominają o istocie istnienia, dlaczego zabili Sokratesa i dlaczego zadając istotne pytania, nigdy nie otrzyma się wartościowej odpowiedzi.
- Na zakończenie pierwszego toku wystąpił młody zespół, Gladiatorzy, który był muzyczną definicją słowa "grow".
- Dominika Hoppe przybliżyła uczestnikom projekt Zjeżyce - akcję zbierania przepisów kulinarnych na poznańskim targowisku. Interakcja środowiska zaowocowała zgromadzeniem dwustu przepisów m.in.: chruściki, plyndze, makiełki.
- Marysia Złonkiewicz dzieliła się swoimi spostrzeżeniami z podróży, a przede wszystkim założeniami post-turystyki. Turyści zachowujący się jak kolonizatorzy, wierzący w to, że Europa wyznacza standardy i cały świat powinien przekształcać się tak, aby odpowiadać potrzebom europejczyka, niszczą światową kulturę. Ważne jest, aby podróże kształciły (nas) ale nie przekształcały (środowisko).
- Michał Grześkowiak tłumaczył, dlaczego tak ważne jest realizowanie zasady: "fun first, learning later". Zdobywana wiedza jest zazwyczaj niewartościowa i bezcelowa. Zdobywana jest w otoczce stresu, nie zabawy. Najważniejsze jest uczenie się dla ciekawości, nie oczekiwań.
- Adam Filipowski związany z krakowskim TEDx i projektem lifetramping, zaszczepiał w uczestnikach, swoją wizję startupów: tworzonych nie dla generowania zysków, ale dla zmiany życia innych. To, że warto docenić ludzkie interakcje, poznać siebie, i swoje pasje, robić to, co się kocha i dzielić się tym z innymi, dzięki Adamowi, zrozumieli chyba wszyscy.
- Janusz Kaniewski tłumaczył, czym tak na prawdę jest design ("design to często myśl, jak się czegoś pozbyć, a nie coś zrobić") i czemu tak naprawdę służy.
- Prelegent opowiadał także o swoich projektach i wizji przyszłości, zdradził także sekret: jak będą wyglądać nadciągające technologiczne trendy.
- Adam Jesionkiewicz opowiadał o swojej wizji internetu poza urządzeniami - internet wszechrzeczy. O tym jak iBeacony zmienią i będą zmieniać świat, a przede wszystkim jak organizowana będzie przestrzeń zamknięta, mówił z perspektywy service designera.
- Helen Patton, wnuczka generała George'a Pattona, aktywnie działająca, by zachować pamięć o pokoleniu żyjącym w cieniu II wojny światowej, opowiedziała historię swojego dziadka. Nie obyło się bez słynnych powiedzeń Generała i dygresji odnośnie hollywoodowych produkcji.
Blog - najnowsze wpisy
Zebraliśmy dla Was informacje, jakie treści najczęściej czytaliście w Crossweb w minionym roku. W ten sposób powstał ran
Jako entuzjastka nowych technologii i regularna uczestniczka branżowych wydarzeń, zawsze szukam konferencji, które nie t
Rok 2025 zapowiada się jako kolejny krok w rozwoju HR, pełen innowacji, wyzwań ifascynujących wydarzeń, które będą miały
Strony www dla firm zbudowane na miarę. O, jak dobrze to brzmi... i zaskakująco trafnie, jeśli bierzesz pod uwagę, jak d
WaysConf to dwudniowa konferencja dla wszystkich osób związanych z szeroko pojętym środowiskiem UX – projektantów, badac