Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij

Powrót wydarzeń stacjonarnych - relacja z UX Poland 2021

Monika Naleźnik, 11 października 2021
Powrót wydarzeń stacjonarnych - relacja z UX Poland 2021

Jak dobrze jest znów uczestniczyć w wydarzeniu stacjonarnym! - z taką myślą wybierałam się na tegoroczny UX Poland 2021. Wydarzenie odbywało się hybrydowo - uczestnicy mogli spotkać się z prelegentami w Warszawie lub skorzystać z transmisji on-line. Cieszyłam się na myśl o swojej pierwszej konferencji po blisko półtorarocznej przerwie. Radość mieszała się też z ciekawością dotyczącą tego jak po tak długim czasie wyglądają wydarzenia stacjonarne. Rok 2020 wywrócił branżę eventową do góry nogami. Lockdown wynikający z wybuchu pandemii koronawirusa, spowodował masowe odwoływanie wszystkich największych konferencji branżowych czy szkoleń. 


UX Poland to jedna z największych konferencji UX-owych w Europie, która co roku gromadzi najlepszych specjalistów z Polski i z zagranicy, którzy dzielą się swoimi przemyśleniami, nowinkami z branży i ciekawymi projektami zrealizowanymi przez ostatni rok. Choć widmo pandemii ograniczyło wiele projektów, organizatorom tegorocznej 12. edycji udało się stanąć na wysokości zadania i sprawić by dwa dni wydarzenia były wypełnione po brzegi wiedzą.



Jednym z najciekawszych elementów pierwszego dnia konferencji był panel dyskusyjny: Czuły narrator, wrażliwiec czy odpowiedzialny przewodnik - jaką rolę obecnie ma projektant w obszarze digital bankingu? Mogliśmy wysłuchać głosów kilku doświadczonych projektantów (Michał Pogorzelski w roli moderatora, Igor Farafonow, Bartłomiej Kozieł, Monika Mikowska) którzy nie bali się krytykować, ale też chwalić dobrze zaprojektowanych ścieżek bankowych. Eksperci rozmawiali m.in. o potrzebie ciągłego rozwoju i edukacji projektanta, by ten rozumiał nie tylko biznes, ale także klienta, dla którego projektuje rozwiązania.



Najbardziej emocjonalną prezentacją była ostatnia prezentacja, pierwszego dnia konferencji. Magda Melonek i Diana Stankiewicz działające w Fundacji K.I.D.S. opowiedziały o projekcie wirtualnej rzeczywistości, który ma zminimalizować ból i stres małych pacjentów przebywających w szpitalach. Dziewczyny podzieliły się trudnym psychicznie doświadczeniem realizacji badań wśród rodziców śmiertelnie chorych dzieci i pielęgniarek, które opiekują się dziećmi podczas ich pobytu w szpitalu. Prezentacja wywołała ogromne wzruszenie wśród uczestników konferencji.



Mocne wejście w drugi dzień UX Poland 2021, zapewnił Paweł Nowy Nowak, który poruszył często pomijane aspekty projektowania. Mowa o wpływie zaprojektowanych produktów czy usług na użytkownika i jego otoczenie oraz o tym, że projektowanie nigdy nie było i nie będzie neutralne. Paweł Nowy Nowak mówił, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć w jaki sposób to co zaprojektujemy wpłynie na poszczególne jednostki, ale też na cały świat. Jako projektanci nie jesteśmy wyżej od innych - jesteśmy częścią systemu. Prelegent pozostawił słuchaczy z silnym poczuciem odpowiedzialności za to co i jak projektują oraz skłonił ich do tego, by starali się myśleć o skutkach rzeczy jakie wprowadzają na rynek.


W dzisiejszej publikacji opisałam tylko nieliczne prezentacje, które można było usłyszeć podczas 12. edycji UX Poland. Wszystkim tym, którzy do tej pory nie mieli okazji wziąć udziału w tej konferencji mogę z czystym sumieniem ją polecić! To olbrzymia dawka wiedzy zarówno dla specjalistów z wieloletnim doświadczeniem jak i dla adeptów sztuki UX.


Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości organizatorów UX Poland.

Źródło: https://www.facebook.com/UxPoland

———

szczegóły wydarzenia:




Blog - najnowsze wpisy