Kontynuujemy podsumowanie 2024 roku. Tym razem przyjrzeliśmy się danym dotyczącym wystapień. I po raz drugi publikujmy w
Podcasty UX, których warto słuchać
Podcasty UX to dobry sposób, aby poszerzyć swoją wiedzę bez konieczności siedzenia w książkach. Zebraliśmy dla Was kilka wartościowych propozycji, które pozwolą Wam poszerzać zawodowe horyzonty tak, jak lubicie — w drodze do pracy, na kanapie czy podczas spaceru.
Polskojęzyczne podcasty o UX
Polska scena podcastów szybko się rozwija. Ciągle przybywa produkcji, którym warto poświęcić uwagę — poniżej znajdziecie 3 z nich.
Podcast Strefy Designu Uniwersytetu SWPS
Lista odcinków podcastu Strefy Designu Uniwersytetu SWPS jest imponująca. Można znaleźć na niej m.in. omówienia popularnych evergreenów, nowinek z branży oraz aspektów, które z pozoru wykraczają poza kompetencje specjalistów UX. Podcast nie traktuje wyłącznie o technologicznej stronie user experience, ale też o projektowaniu produktów, architektury, wnętrz, mody i komunikacji.
Podcast Strefy Designu Uniwersytetu SWPS w Crossweb.
Nie tylko design — Tomasz Skórski
Tomasz Skórski — autor podcastu — pisze na swojej stronie, że zawsze brakowało mu w Internecie miejsca, w którym mógłby posłuchać o polskim designie, jego problemach, ciekawych projektach i wdrożeniach cyfrowych produktów. Postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Zamiast czekać, założył własny podcast właśnie o takiej tematyce.
Podcast podzielony jest na 3 serie: Projektowanie, Badania oraz Inżynieria produktów.
Podcast „Nie tylko design” w Crossweb.
Człowiek Biznes Technologia — Wiesław Kotecki
Wiesław Kotecki jest gospodarzem cotygodniowych rozmów o projektowaniu doświadczeń, jak nazywa swój podcast. Autor porusza w nich m.in. tematy związane ze zmianami i nowinkami w branży UX oraz nowym podejściem do znanych zagadnień.
Słuchacze potwierdzają, że Wiesław Kotecki przedstawia w swoim podcaście prawdziwie holistyczne spojrzenie na zmieniający się świat oraz koncentruje się na tym, co naprawdę w organizacjach najważniejsze.
Podcast „Człowiek Biznes Technologia” w Crossweb.
Anglojęzyczne podcasty o UX
Podcasty w języku angielskich pozwalają poznać perspektywę osób, które zajmują się branża UX w innych krajach. Jeśli chcesz być na bieżąco z najświeższymi trendami, warto śledzić nowe odcinki.
UXPodcast
UXPodcast to klasyk — liczy już ponad 200 odcinków i gromadzi przed głośnikami tysiące słuchaczy. Od 2011 roku co 2 tygodnie pojawia się nowa rozmowa z innym specjalistą, który chce przekazać swoją wiedzę tym, którzy chcą rozwijać się na stanowiskach związanych z projektowaniem.
Tematy, jakie pojawiły się ostatnio, to m.in. User research during a pandemic oraz Storytelling in design.
Podcast „UXPodcast”.
Hacking UI
W serii Hacking UI przedstawiciele takich firm, jak Adobe, Airbnb, Google czy Facebook omawiają różne aspekty projektowania. Jeśli zagadnienia projektowania doświadczeń, użyteczność czy badań użytkowników są Ci bliskie, to pozycja obowiązkowa.
Podcast „Hacking UI”.
Inne podcasty dla specjalistów UX
Specjaliści UX, którzy chcą poszerzać swoją wiedzą, mogą szukać jej również w podcastach poświęconych sąsiednim branżom. Po pierwsze, w słuchowiskach na temat marketingu internetowego czy programowania również można znaleźć odcinki poświęcone projektowaniu. Po drugie, znajomość dziedzin, które tak płynnie przeplatają i łączą się z zagadnieniem użyteczności, pomaga spojrzeć na swoją pracę z szerszej perspektywy.
Więcej wartościowych podcastów — nie tylko o UX — znajdziecie na https://crossweb.pl/podcasty/
Blog - najnowsze wpisy
Zebraliśmy dla Was informacje, jakie treści najczęściej czytaliście w Crossweb w minionym roku. W ten sposób powstał ran
Jako entuzjastka nowych technologii i regularna uczestniczka branżowych wydarzeń, zawsze szukam konferencji, które nie t
Rok 2025 zapowiada się jako kolejny krok w rozwoju HR, pełen innowacji, wyzwań ifascynujących wydarzeń, które będą miały
Strony www dla firm zbudowane na miarę. O, jak dobrze to brzmi... i zaskakująco trafnie, jeśli bierzesz pod uwagę, jak d
WaysConf to dwudniowa konferencja dla wszystkich osób związanych z szeroko pojętym środowiskiem UX – projektantów, badac